AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
iVardensphere - Bloodwater
Cel kanadyjskiego, industrialnego, klubowego projektu - iVardensphere jest prosty: tworzenie muzyki która nie pozwoli Ci stać w miejscu. I patrząc na żywe, entuzjastyczne reakcje odbiorców ten cel został osiągnięty! Stacjonujący w Edmonton Scott Fox dzieli swój czas na dwa istotne zajęcia (na projekt iVardensphere i aktywne DJ’owanie w dwóch popularnych klubach nocnych SICK i Das OOntz).
Fox dobrze wie, jak zapełnia się taneczne parkiety na imprezach i właśnie na tej wiedzy oparł działalność iVardensphere, która jest ostrą mieszanką tanecznych beatów z plemiennymi wstawkami i niskimi analogowymi dźwiękami. Po wydaniu w 2009 roku, debiutanckiego albumu iVardensphere "Scatterface" Fox skorzystał z talentu Chrisa Lacroixa i zatrudnił go jako muzyka który wspomagał live występy zespołu. I była to słuszna decyzja, od tej pory projekt iVardensphere zdawał się nie schodzić ze sceny, grając u boku m.in. takich artystów jak: Apoptygma Berzerk, 16Volt, VNV Nation czy Front Line Assembly.
Wytwórnia z Vankuwer Synthetic Sounds po usłyszeniu iVardensphere, natychmiast podpisała ze Scottem wydawniczy kontrakt i dzięki temu już 2 listopada 2010 roku w sklepach pojawi się drugi album iVardensphere "Bloodwater".

Tracklista:

1. Nautilus Part 1
2. Ancients
3. Sick
4. Filterscape
5. These Machines Keep Me Alive
6. The Source of Uncertainty
7. A Sign of Things to Come
8. Nautilus Part 2
9. Bloodwater
10. Grey Walls
11. Filterscape (Dubfire Mix by Rotersand)
12. The Source of Uncertainty (Komor Kommando Remix)
13. Filterscape (Assemblage 23 Remix)
Autor: Schizev
Tłumacz: Schizev
Źródło: www.syntheticsounds.ca / 2010-11-02 / Aktualności


Najnowsze komentarze: