AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Karjalan Sissit - Fucking Whore Society


Czytano: 4869 razy

85%


Galerie:

Ostatnie tematy na forum:

"Fucking Whore Society" to jedno z płytowych dzieci solowego projektu Peter Bjärgö o nazwie Karjalan Sissit który ukazał się w roku 2009. Jego muzyka opiera się na łączeniu w całość elementów mocnej elektroniki, dark ambientu wraz z charyzmatycznym głosem który albo recytuje albo wręcz wrzeszczy teksty które przepełnione są motywami dotyczącymi głównie tematów alkoholizmu oraz odsłaniając ciemne zakamarki życia w Skandynawii które przepełnione jest brutalnością.
Płyta niesie za sobą bardzo prosty i widoczny na pierwszy rzut oka przekaz ukazany od razu na okładce, tytuł płyty, nie pozostawia złudzeń, nie jest to muzyka dla mas, jest pełną nienawiści manifestacją odczuć targających wokalistę. Na płycie co chwile przewija się przez piosenki motywy wręcz wojskowe odgłosy tłumów, mocne bębny i wrzask wrzeszczanego tekstu zwiastującego, że zabawa się skończyła a wrogowie skończą swe życie bardzo szybko podobnie jak niewierne żony czy wkurzająca rodzina- lądując w zapomnianych przez świat grobach gdzieś w głębi lasu...
Według mnie jest to czysto psychodeliczna płyta, jakby tak słuchać jej w pustym domu a wczesniej oglądnąć jakiś dobry horror, schiz dla osób o słabszych nerwach jest gwarantowany. Tak samo uważam że niektóre piosenki byłyby idealne do soundtracka nie jednego z horrorów klasy A czy B. Dla niektórych płyta może wydać się monotonna poprzez powtarzające sie motywy naprzemiennego spokoju i wrzasku, aczkolwiek gwarantuje dobrą zabawę przy wsłuchiwaniu się w tekst. Język fiński nie jest niestety powszechnie znany w naszym kraju, a szkoda, bo jak widać można w nim bardzo sugestywnie przekazywać emocje ;)

Tracklista:

01. Jävla Psykopat Kärring (Värre Än En Horunge)
02. Asuntovaunussa Huoraamassa
03. Slöddret Måste Bort
04. Loppuun Nussittu Avioliitto
05. Har Du Horat Runt På Campingen?
06. Nyt Tulee Kirvestä; Perkele
07. Rautakeppi
08. Hyi Helevetti (You Are A Whore And Will Always Be)
09. Skitfolk
10. Knulldate
11. Solmu On Solmittu
Autor:
Tłumacz: morrigan
Data dodania: 2011-05-30 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze:


Scather

Scather
Napisano: 2011-07-22 07:23:50
Karjalan Sissit to Markus Pesonen, w żadnym wypadku nie Peter Bjärgö.