AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Klub Zero
Najnowsze galerie:

Polska, Częstochowa, ul. Kościuszki 1 (D.H. Schott)


WWW: http://www.klubzero.pl
E-mail: afeproduction@vp.pl
Telefon: 511-107-478, 501-519-219

 Kultowy Klub Muzyczny Zero to uznana marka na koncertowej mapie Polski. Klub istnieje od 2009 roku .Znajduje się przy Alei Kosciuszki 1 w Teatrze Muzycznym Parking w Częstochowie.

Główny atut lokalu to przede wszystkim możliwość usłyszenia i obejrzenia czołówki polskich zespołów i muzyków w bardzo klubowej atmosferze. Klub Zero daje możliwość zaistnienia na scenie młodym artystom. Obok muzyki, to także miejsce projekcji filmowych, wernisaży, wystaw, spotkań z ciekawymi postaciami, spektakli teatralnych.

Tworzymy atmosferę zabawy szeroko pojętą sztuką, atmosferę superkomitywy z wszechświatem, z ludźmi, z Tobą, nową przestrzeń wszelkich działań twórczych.

Tu usłyszysz klasykę, a także nowe brzmienia wyselekcjonowane z papki, którą proponują media. Niezależnie od tego czy muzyka zabrzmi z winylowych płyt, gitarowych strun czy po prostu z Twojego odtwarzacza MP3, mamy nadzieję, że Cię uniesie, porwie i sprawi, że właśnie tu znajdziesz miejsce dla siebie.

Jak pisał poeta „Alkohol ma swoje dobre ale i złe strony”. Przy naszym szeroko zaopatrzonym barze prawdopodobnie poznasz te dobre strony. Przy Twoich ulubionych specyfikach alkoholowych, wyśmienitej kawie czy też przepysznej przekąsce, poczujesz przestrzeń, jaką dla Ciebie stworzyliśmy.

Protoplastą działań artystycznych w klubie ZERO był klub Tramwaj, który przez dwa lata istnienia zdążył zaprosić do siebie wielu znanych i uznanych zespołów (m. in. legendarne Budgie, Vader, Habakuk, Kazik Staszewski z Buldogiem).

W 2009 roku Tramwaj z wielu zależnych przyczyn przestał istnieć. Kontynuacją kreowania nowej sceny zajęło się kombo kumpli i koleżanek wydające niezależne Czasempismo ZERO. Podczas niespełna roku prowadzenia klubu w/w ekipa zoorganizowała około 70 koncertów min.:

– T.Love
– Maleo Reggae Rockers
– Izrael
– Closterkeller
– Acid Drinkers
– Coma
– Łąki łan
– Pogodno
– Lao Che

Istotną informacją dla organizatorów i zespołów jest to, że klub posiada kilka ważnych zalet takich jak:
- duża drewniana scena
- garderoby z toaletą
- wyjście z garderoby bezpośrednio na scenę
- osobne pomieszczenie na cases’y służące również jako palarnia – dobra akustyka, na …którą pracują miękki sufit oraz solidny stary, drewniany parkiet na podłodze
- nagłośnienie i oświetlenie zapewnione przez firmę ART-TECH, akustyk i szef firmy to …dobrze słyszący i bezkonfliktowy człowiek
- osobne wejście do klubu dla zespołów i ekip technicznych
- dobrze zaopatrzony bar z możliwością przekąszenia czegoś smacznego
- chill-out room czyli ciepła i przytulna sala z kilkoma lożami, z możliwośćią oglądania …trwającego w dużej sali koncertu
- sala koncertowa/taneczna mieszcząca od 200 do 300 osób.
- 3 toalety dla gości: jedna męska, dwie damskie
- szatnia
- możliwość wyjścia na ogródek np. w celu palenia papierosów bądź przewietrzenia się.