AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Koncert pamięci Grześka Joachimowicza
Koncert pamięci Grześka Joachimowicza - Łódź, Klub Wytwórnia
Rozpoczęcie: Sobota 2014-02-22 19:00
Zakończenie: Niedziela 2014-02-23 03:00
Wstęp: 25 PLN
Autor: Artemistress
Kategoria: Koncert
Klub Wytwórnia

Polska
Łódź
ul. Łąkowa 29
TOY MACHINE / PITZ / 1984 / 2CRESKY / JESUS CHRYSLER SUICIDE / AGRESSIVA 69

22 Luty 2014, Klub Wytwórnia, RZESZÓW
Otwarcie bramek: 19.00
Start koncertu: 20.00

Bilety: 25 pln
Cały zysk z koncertu muzycy przekażą rodzinie Grzegorza.

after party (~23:30):
Melodee (Beats of Silky Style)
Yaos (Magowie Psychodelicznej Nuty)


KONCERT PAMIĘCI GRZEŚKA JOACHIMOWICZA

22 lutego w rzeszowskim klubie Wytwórnia odbędzie się bardzo wyjątkowe wydarzenie – Koncert Pamięci Grzegorza Joachimowicza. W taki właśnie sposób przyjaciele-muzycy pożegnają kolegę, który zmarł 22 grudnia 2013 r, w wieku 42 lat. Zagrają: Toy Machine, Pitz, Jesus Chrysler Suicide, 1984, 2Cresky oraz Agressiva 69.

"Na pomysł koncertu wpadłem właściwie od razu, chwilę po tym jak ochłonąłem po nagłym odejściu Grześka. Nikt przecież się tego nie spodziewał – opowiada Sławomir Dżabi Leniart. Przez wiele lat byliśmy bardzo blisko. Już w okresie płyty Shizowirus Jesus Chrysler Suicide Greg dał się poznać jako bardzo nietypowy DJ. Zadebiutował wtedy jako autor tekstu i wokalista w utworze "Lufanga speed". Później przyszły czasy 2Cresky. To on ze mną zakładał tą formację. W 2002 roku ukazała się płyta "Major System Error. I wspólna trasa z Agressivą 69. Mnóstwo koncertów w Polsce i Europie. Niewiele osób o tym wie, ale Greg był pierwszym polskim DJ, który zagrał przed The Prodigy.

Reprezentował styl Break Beat i, jak sam to określał, Atomic Beat. Łamanie sztywnych reguł i elastyczność odróżniała go od całej masy DJ’ów w Polsce. Dla wielu muzyków ze sceny rzeszowskiej był kopalnią nowości muzycznych, autorytetem i prawdziwym znawcą muzyki klubowej. Wymieniając tylko te podstawowe fakty z życia Grega, jak i podkreślając jego niewątpliwy wpływ na scenę rzeszowską w latach 90. i później, wydawało mi się oczywistym i naturalnym, że na tym koncercie muszą zagrać kapele, z którymi Grzesiek związany był całym sercem i duszą. Jestem pewien, że Grzesiek chciałby być na takim koncercie. To swoisty obraz tego, co w rzeszowskiej scenie można nazwać "alternatywą". Różnorodność stylów i osobowości, jak i również debiutanci na tej scenie, dają mi pewność, że będzie to wyjątkowe wydarzenie.

Chciałbym jeszcze dodać, że przy organizowaniu tego wydarzenia spotkałem się z ogromną życzliwością i bezinteresownością w załatwieniu spraw technicznych tj. klub czy nagłośnienie, ale również promocji w lokalnych mediach. Wszystkie zespoły bez wahania zgodziły się zagrać za darmo, po to, by wszystkie wpływy z koncertu można było przekazać rodzinie Grzegorza.

Warto podkreślić parę ciekawostek związanych z tym koncertem. Jedną z nich jest fakt, że zespół 2Cresky, który pochodzi z Rzeszowa, a Grzegorz Joachimowicz był jednym z założycieli, wystąpi w Rzeszowie po raz pierwszy! Kolejną niespodzianką wieczoru jest gościnny występ Krzysztofa Bufeta Bary (Wańka Wstańka And The Ludojades) razem z formacją 1984. Natomiast występ zespołu Toy Machine będzie ich debiutem scenicznym.

Serdecznie zapraszamy na ten niezwykły i wyjątkowy koncert, który muzycy i przyjaciele dedykują Grzegorzowi Joachimowiczowi."

https://www.facebook.com/2Cresky
https://www.facebook.com/Agressiva69?fref=ts
https://www.facebook.com/groups/191775860838226/?fref=ts
https://www.facebook.com/zespol1984?fref=ts
https://www.facebook.com/pages/Jesus-Chrysler-Suicide/158691834154214?fref=ts
https://www.facebook.com/toymachine.band?fref=ts