AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
LAUGHING BUDDHA Live - MYSTIC ARTS EVENT
LAUGHING BUDDHA Live - MYSTIC ARTS EVENT - Warszawa, M25
Rozpoczęcie: Piątek 2010-04-23 22:00
Zakończenie: Sobota 2010-04-24 05:00
Wstęp: 30/40 zł
Www: Zobacz
Autor: m25tombainfo
Kategoria: Impreza
M25M25

Polska
Warszawa
ul. Mińska 25
LAUGHING BUDDHA Live - MYSTIC ARTS EVENT

Piątek 23 kwietnia to kolejna odsłona imprezy Mystic Arts Event w stołecznym klubie M25. Po zawirowaniach związanymi z Żałobą Narodową, impreza która miała odbyć się 17.04.2010 została przełożona na 23.04.2010. Niestety z powodu wyjazdu w tym czasie grupy S.U.N. Project do Kanady, jej występ na MAE był niemożliwy - S.U.N. Project pojawi się na Mystic Arts Event pod koniec września lub na początku października 2010. Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło! Naszym najbliższym gościem będzie kolejna legenda sceny psychedelic trance - Jeremy Van Kampen bardziej znany jako Laughing Buddha.


....MAIN STAGE....
LAUGHING BUDDHA Live [Nano Records - UK]
ALIEN BUG Live [Warszawa]
BONGO [Hallabanaha/MAE - Warszawa]
MABEAT [Hallabanaha/MAE - Warszawa]
NOIS [Aspect of Valor - Warszawa]
SALVI [Fantazja/MAE - Warszawa]

....CHILL OUT....
CZUBY [Aspect of Valor/Collorobia/MAE - Warszawa]
DAMON [Chillumafia/MAE - Poznań]
KWIEQ [Hallabanaha - Warszawa]
DESPOOL [Aspect of Valor/MAE - Warszawa]

...DEKORACJE...
MAE Deko Team

...WIZUALIZACJE...
0x43 [MAE - Gdańsk]

Wjazd: Do godziny 24:00 - 30zł, po godzinie 24:00 - 40zł

Kontakt: 501000073
http://www.mysticartsevent.info/


Laughing Buddha to Jeremy Van Kampen a.k.a. Jez, brytyjski muzyk, producent oraz DJ. Muzyka wkroczyła w jego życie już we wczesnych latach. Rodzice Jeremiego byli zawodowymi muzykami klasycznymi, on sam grał z kolei na wielu instrumentach, wliczając w to pianino, cello i gitarę. Z czasem zabrał się za kursy w inżynierii dźwięku i zaczął eksperymentować z elektronicznymi dźwiękami. W ramach tej działalności współpracował ze swoim dobrym przyjacielem Frankiem Mawsonem w Sonic Alchemy, który z czasem miał odmienić jego życie. Jeremy doświadczył zjawiska znanego jako psychedelic trance po raz pierwszy w roku 1991 dzięki Frankowi, który wrócił z Goa obładowany taśmami z takowymi nagraniami. Nowy rodzaj muzyki przypadł mu od razu do gustu z uwagi na posmak przekraczania wszelkich znanych granic, egzotycznych podróży i duchowego oświecenia. Jeremy udał się z nim na jedne z pierwszych imprez z muzyką goa trance w Londynie i od tej pory wiele aspektów jego życia zmieniło się na zawsze, wliczając w to osobiste postrzeganie muzyki i tego jak ludzie wchodzą w interakcje z dźwiękami. Później udali się również wspólnie do Indii.
Zanim jednak Jeremy przybrał pseudonim Laughing Buddha znany był z projektu Cosmosis, gdzie tworzył muzyczny duet razem z Williamem Halseyem. Bill i Jez poznali się przez wspólnego przyjaciela Johna, z którym Bill grał wcześniej progressive house i muzykę dance. Wtedy to Halsey i Van Kampen postanowili stworzyć razem jakiś utwór i sprawdzić czy ta współpraca będzie im odpowiadać - co oczywiście się udało. Jez przez długi czas nie miał wcześniej dostępu do studia, ponieważ związane było to z dość wysokimi kosztami wynajmu. Zdobycie dobrego sprzętu nie było dla niego większym problemem, gdyż ukończył wcześniej kilka kursów inżynierii dźwiękowej. W tym okresie Halsey był w posiadaniu małego studia i pod koniec roku 1994 obaj muzycy postanowili działać razem jako Cosmosis. Obaj panowie pracowali także nad drugim projektem, którym był właśnie Laughing Buddha. Ze studia muzyków wychodziły kolejne numery, które chętnie przygarnęła i wydała wytwórnia TIP Records.

Jeremy Van Kampen i William Halsey jako Comosis wydali wspólnie cztery single i jeden album. Jako Laughing Buddha wydali dwa single. Jeramy jako Laughing Buddha nagrał trzy single, a wspólnie z Tristanem jako Fearsome Engine jeden album. Obecnie Jeremy jako Laughing Buddha pracuje nad swoim debiutanckim albumem, który zostanie wydany w Nano Records.

W 1998 roku Jerry opuścił projekt by zająć się własną solową działalnością jako Laughing Buddha, podczas gdy Bill pozostał przy nazwie Cosmosis. Od czasu do czasu ich ścieżki się krzyżowały, rezultatem czego były kolejne utwory Cosmosisa z gościnnym udziałem Van Kampena. Samym Laughing Buddhą zainteresował się label Transient Records, który miał dalsze plany wydawnicze związane z muzyką Jeza. Utwory Laughing Buddhy trafiły także na liczne kompilacje różnych wytwórni. On sam poza stricte psytransowymi klimatami skupił się podczas swoich kontaktów z graniem na imprezach na bardziej zróżnicowanych setach pełnych chilloutowej muzyki. Po etapie owocnej współpracy z Transient Records, utwory Laughing Buddhy pojawiały się przez pewien czas na wydawnictwach innej znanej wytwórni, mianowicie Dragonfly Records. Oficyna ta, a konkretniej jej chilloutowy sublabel Liquid Sound Design, wydała również jego chilloutowe produkcje tworzone pod nazwą Drum Druids. Początki tego nowego projektu miały miejsce w 2003 roku, kiedy Jeremy poznał Humphreya Bacchusa na imprezie w Cornwall. Humphrey kompilował płyty dla chilloutowej odnogi Dragonfly Records. Poprosił Jeza o jakieś utwory, więc zainicjował on nowy projekt, który pasowałby do muzycznego profilu wytwórni. W jego ramach miał możliwość eksplorować różne muzyczne style takie jak elektroniczny dub, breakbeat, jak również bardziej organiczne brzmienia, zazębiające się momentami z jego transowymi produkcjami.

Współpraca z innymi artystami zawsze była dla Van Kampena ważną częścią procesu tworzenia muzyki, ponieważ osiąga się wówczas większe możliwości, jak i odmienne spojrzenia na wydawałoby się ten sam temat. Wychodząc więc z założenia że nowe kooperacje to nowe perspektywy, Cosmosis nie jest jedynym projektem, w którym Jeremy współpracował z innym artystą. Poza swoim solowymi projektami Laughing Buddha i Drum Druids oraz duetem z Halseyem działał również chwilowo pod pseudonimem Purple Buddah z Richardem Keggem a.k.a. Purple, DJem z Brighton pracującym dla Dragonfly Records i współpracującym z takimi jak Tim Healey (Quirk), Steve Ronan (Cydonia) czy Dino Psaras (Cydonia). Ich wspólna produkcja zagościła na łamach wydawnictw Flying Rhino Records i magazynu "Freeze". Kooperował również przy okazji produkcji utworów firmowanych nazwą Laughing Buddha z Lucasem O'Brienem, Julesem Hamerem (Aphid Moon, AMD), DJem Pogo (Jamie Patterson), Hopi (Hopi Burg) i Space Tribe. Ponadto wraz z Lucasem i Julesem tworzy trio Queens Park Derangers, którego nazwa to oczywiste nawiązanie do angielskiego klubu piłkarskiego Queens Park Rangers. Jego najbardziej znanym projektem z innym artystą jest jednak powołany do życia w 2008 roku Fearsome Engine, w którym działa razem ze swoim nie mniej znanym kolegą z Londynu: Tristanem Cooke. Początków tego duetu można się mimo wszystko doszukiwać trzy lata wstecz, kiedy w 2005 roku ukazała się kompilacja "Elegrafitti" (Solstice Music), gdzie znalazł się utwór "Tristan vs Laughing Buddha - Levels Of Truth". Współpraca tych dwóch legendarnych weteranów sceny natychmiast przyciągnęła uwagę miłośników psytransowych dźwięków, zaś oni sami ruszyli z serią utworów i występów.
Bios Laughing Buddha: Templar

"Uśmiechnięty Budda" na głównej scenie będzie miał świetny "support". Z autorskim materiałem wystąpi Alien Bug oraz DJe Nois, Salvi, Bongo i Mabeat.