AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Leftfield
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Leftfield
Leftfield

Leftfield
Leftfield

Kraj:
Wielka Brytania / United Kingdom

Data powstania:
1989

Gatunek muzyczny:
electronic, electronica

WWW:
http://www.leftfieldmusic.com/

Skład zespołu:

Neil Barnes

Byli członkowie:
Paul Daley


Biografia:

W latach 90-tych Leftfield był niedościgniony na żywo i w studio. Ich debiut “Leftism”, pozostaje jednym z albumów, które zdefiniowały muzykę taneczną w latach 90-tych, wspaniale splatając bombardowanie muzycznymi stylami i nieskazitelne brzmienie, nominowanym do nagrody Mercury, a potem uznany za jeden z dziesięciu najlepszych wydawnictw wszechczasów przez czytelników Q Magazine.

Lata 90-te już się prawie skończyły, podczas gdy drugi album Leftfield ukazuje się na jesieni 1999. “Rhythm And Stealth” prezentuje mroczniejszy odcień i jest pod bardziej wyrazistym wpływem techno, z gościnnym udziałem Roots Manuva, MC Cheshire Cat i Afrika Bambaataa na pierwszym singlu “Afrika Shox”, który dociera do pierwszej dziesiątki przebojów w Wielkiej Brytanii. Również to wydawnictwo – podobnie jak jego poprzednik – będzie nominowane do nagrody Mercury.

Obecnie, prowadzony tylko przez Neila Barnes’a, Leftfield wydaje swój trzeci album “Alternative Light Source” nakładem Infectious Music.
Najbardziej wpływowy zespół gatunku electronic-dance w ostatnich dwóch dekadach, powraca z kolejnym albumem. Prezentując znak firmowy projektu, którym wciąż jest bardzo kreatywne podejście do inżynierii dźwięku i basów podawanych prosto na twarz, będących fizycznym doświadczeniem przewyższającym każdy rodzaj słuchowych częstotliwości. Nowy album Leftfield zmiata z powierzchni wszystkich następców swoimi mistrzowsko filtrowanym dolnymi rejestrami. Wraz z "Alternative Light Source", Leftfield znów są lata świetlne przed swoją konkurencją.