AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Loreena McKennit
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Loreena McKennit
Loreena McKennit

Loreena McKennit
Loreena McKennit

Kraj:
Canada / Kanada

Data powstania:
1985

Gatunek muzyczny:
folk, new age

WWW:
http://loreenamckennitt.com/
https://www.facebook.com/loreenamckennitt

Skład zespołu:

Loreena McKennit - wokal, fortepian, harfa, akordeon
 

Biografia:

Loreena McKennitt, Kanadyjska piosenkarka i kompozytorka w jedne osobie. Do tego jest szefem własnej, odnoszącej międzynarodowe sukcesy wytwórni, Quinlan Road. W trakcie trwającej niemal trzy dekady kariery muzyka McKennitt określana jako "eklektyczny Celtic" zdobyła uznanie krytyków na całym świecie. Przyniosło to jej wiele nagród. Były to złote, platynowe oraz multi-platynowe płyty w piętnastu krajach na czterech kontynentach.
Urodziła się w prowincji Manitoba w Kanadzie, w 1981 przeniosła się do Stratford, Ontario w Kanadzie gdzie mieszka do chwili obecnej. Loreena aktywnie działa na rzecz Stratford Festival of Canada. Komponuje muzykę i śpiewa począwszy od "The Tempest" (1982) do "The Merchant Of Venice" (2001).
Jej kariera rozpoczęła się w 1985 roku od nagrania albumu "Elemental". Początki działania jej wytwórni Quinlan Road to praca przy kuchennym stole połączona ze sprzedażą wysyłkową własnych nagrań i organizowaniem tras koncertowych w całym kraju. Obecnie katalog Quinlan Road dostępny jest na całym świecie dzięki dystrybucji przez takie firmy jak The Verve Records (USA), Universal Music (Kanada i inne kraje np. Włochy i Hiszpania) oraz wiele niezależnych firm w tym Keltia Music (Francja) i SPV (Niemcy).
W roku 2004 Loreena została uhonorowana odznaczeniem Order of Canada w uznaniu za znakomite odwołania do tradycji i historii na albumach "The Visit" oraz "The Mask and Mirror".
Loreena nadal zarządza osobiście swoja karierą mieszkając w Stratford. Jest aktywnym członkiem lokalnej  społeczności, założyła i nadzoruje przedsięwzięcia charytatywne z zakresu bezpieczeństwa ludzi nad wodą oraz wsparcia dla rodzin i domów dziecka.