AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Mari Chrome - EP Toxic
Nowa EPka niemieckiego projektu Mari Chrome ukazała się 31 października nakładem Alfa Matrix. Wydawnictwo "Toxic" zawiera cztery wersje utworu tytułowego i jest dostępne na profilu Alfa Matrix na Bandcampie.
To już drugi singiel pochodzący z debiutanckiego krążka zatytułowanego "Georgy#11811". Pierwszy, "Here I Am", ukazał się w czerwcu tego roku.

Na nowym singlu duet nagrał kawałek "Toxic" także w wersji niemieckojęzycznej, bardziej drapieżnej od oryginału - gatunkowo to fuzja EBM z mrocznym synth popem.

Mari Chrome powstał w 2007 roku z inicjatywy dwojga utalentowanych artystów - muzyka lubującego się w elektronicznych dźwiękach Kai’a Otte i renomowanej wokalistki Marion Assema Küchenmeister.

Debiutancki album "Georgy#11811" został zainspirowany kultowym filmem science-fiction pt. Metropolis’ i ukazał się wiosną tego roku nakładem Alfa Matrix. Produkcją zajął się John Fyer, współpracujący wcześniej choćby z Depeche Mode, Him, Nine Inch Nails, Skinny Puppy. Twórczość projektu ukazała pełnię możliwości wokalnych Marion, znanej ze współpracy z cenioną grupą electro-wave z lat 80 tych - Invisible Limits i potencjału elektronicznych aranżacji Kai’a. Dynamiczne partie gitary elektrycznej na albumie są dziełem Chai’a Deveraux z Jesus On Extasy.

Tworząc piosenki w językach niemieckim i angielskim, grupa Mari Chrome wykreowała zaskakująco świeżą mieszankę EBM, melodyjnych syntezatorów, mrocznego klimatu i mocnych wokali. Obecnie nikt już nie gra tak jak Mari Chrome - dark electro pop z wieloma innymi wpływami muzycznymi, pełen emocji i różnorodności.

Tracklista:

01. Toxic (Album Version)
02. Toxic (Alternate)
03. Toxisch (Das_Spiel)
04. Toxisch (Alternate)


Autor: NataliaElanor
Tłumacz: NataliaElanor
Źródło: http://alfa-matrix.com/ / 2012-11-03 / Aktualności


Najnowsze komentarze: