AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Merciful Nuns - Goetia IV
Wykonawca:

Galerie:

Archiwum:

Napędza mnie poszukiwanie źródeł wiary, źródeł wszystkich religii i odwieczne pytanie dlaczego zamieszkujemy na tej Ziemi – Artaud Seth
Artaud Seth i jego Merciful Nuns w bardzo krótkim czasie dorównali Garden of Delight z czasów ich świetności. Seth nie zwleka z przekazywaniem światu swojej muzycznej i filozoficznej wizji, co uwidacznia się w jego dyskografii. Ale czy o to w tym chodzi aby znaleźć się tam, gdzie anioły lękają się stąpać?
Zespół z łatwością tworzy atmosferę wokół solidnego rockowego rdzenia a nawet wykazuje nieco bardziej progresywne upodobania. Na albumie znajduje się wiele wyróżniających się utworów takich jak: ‘The Nazarene', ‘Temple At The Dome Of the Rock', ‘Kybalion' czy ‘Saturn Calls' w szczególności nawiązujących do efektywnego gotyckiego rocka z wczesnej kariery Setha, pokazujących dlaczego Merciful Nuns zostali ogłoszeni jedynym słusznym następcą GOD. "Goetia IV" kontynuuje balansowanie na cienkiej krawędzi pomiędzy rockiem gotyckim a atmosferycznym ambientem trzymając się imponująco wyważonej muzycznej formuły. Nie ma tutaj żadnej przesady, po prosty świetnie napisane utwory.
Następcą "Goetia IV" będzie kolejny album "Goetia V", który ukaże się w lutym 2013.

Tracklista:

01. ARS GOETIA
02. KYBALION
03. VALLEY OF THE KINGS
04. THE NAZARENE

05. SATURN CALLS
06. PLANETS COLLIDE
07. TEMPLE AT THE DOME OF THE ROCK
08. LOVE IS WILL PURIFIED


Data wydania: 30.11. 2012
Format: 6panel Deluxe Digi Pack Edition


Autor: morrigan
Tłumacz: morrigan
Źródło: Solar Lodge / 2012-11-23 / Aktualności


Najnowsze komentarze: