AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Merciful Nuns - Thelema VIII (+ Allseeing Eye)
Wykonawca:

Galerie:

Archiwum:

Piekielne trio ponownie uderza: "Thelema VIII", ósmy album bogów rockowego okultyzmu, którym przewodzi Artaud Seth (ex Diary of Dreams, Garden of Delight) oficjalnie został zapowiedziany. Nagrany w stałym składzie, bezsprzecznie wiedzie prym na gotycko-rockowej scenie. Rzadko który zespół działający w tym gatunku może pochwalić się taką żywotnością jak Merciful Nuns.
"Thelema VIII" atakuje bębenki słuchowe implozją, a mało któremu albumowi udaje się przyciągnąć słuchacza swoim urokiem tak szybko i przekonująco.
Natychmiast dają znać o sobie wyraźnie rozbudowane utwory, dziki i groźny mrok penetruje kanały audytorium. W typowym dla Merciful Nuns stylu można odnaleźć synapsis przekraczający proces samego słuchania poprzez stawianie fundamentalnych pytań o znaczenie w ich literackim kontekście. Na tą okazję odnajdujemy dociekliwego Sokratesa w podróży do otchłani dystopijnego społeczeństwa żyjącego w zgodzie z telemitycznymi zasadami na dalekiej egzoplanecie. 
Pierwsze kopie dostępne są z wyjątkową, ręcznie numerowaną EP-ką "Allseing Eye", która zawiera 4 ekskluzywne wersje/utwory w pakiecie. EP-ka nie jest dostępna osobno.
Dostępny od 4 marca 2016 nakładem Resurrection Records.

Tracklista:

Thelema VIII:
01 Dystopia 
02 Allseeing Eye 
03 The Aeons 
04 Red Flame 
05 L.V.X. 
06 In Silence 
07 The Law 
08 Thelema

Allseeing Eye [only with the Thelema VIII]: 
01 Allseeing Eye (1st Aethyr) 
02 Allseeing Eye (2nd Aethyr) 
03 Isolation CD 
04 In Silence (Equinox III:8)
Autor: hellium
Tłumacz: hellium
Źródło: Resurrection Records / 2016-02-26 / Aktualności


Najnowsze komentarze: