AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Mr.Kitty – Life


Czytano: 2483 razy

95%


Wykonawca:

Katalog płyt:
Na wydanym ponownie "Life" umieszczone zostały 2 dodatkowe utwory, a mianowicie "Insects (HexRx Remix)" i "Insects (Gentleman Junkie Remix)". Mr.Kitty w wersji albumu "North American" zaprezentował te remiksy, które są miłym dodatkiem do kawałków znanych z wydanego już w 2013 roku krążka.
 
Po dwóch pierwszych utworach, "Insects" i "Heaven", aż do samego końca ciężko jest przebić początkowy, niesamowity efekt. Pozostałe utwory, dla odmiany, utrzymane są w spokojniejszym tempie, co daje chwile wytchnienia po eksplozji dźwięków i uczuć rozpoczynającej całość. Bo trzeba tu oddać, że te 2 pierwsze kawałki już na etapie odkrywania tego wydawnictwa rozkładają na dobre na łopatki.
Swoiste memento mori jakie niesie w sobie "Insects"sprawia, że jest to bardzo przejmujący w swojej prostocie utwór, mówiący o obawach przed śmiercią. Po nim następuje "Heaven", który jest niezwykle melodyjny i emocjonalny. Jako jeden z najpiękniejszych kawałków, swój urok zawdzięcza temu, że zawiera tak wzruszające wyznanie miłosne. A jego delikatna konstrukcja sprawia, że ma się ochotę słuchać go wciąż od nowa.
Album "Life" łączy dziecięce lęki i pragnienia z pewnym elementem buntu, który w prosty sposób można utożsamić z tym, że człowiek nie poddaje się łatwo przeznaczeniu. Niechęć pozostawania na łasce losu splata się tu z wystąpieniem przeciwko własnej śmiertelności.
 
Z pewnością nie jest to wydawnictwo monochromatyczne. Utrzymane w konwencji wspomnień z dzieciństwa, przeplatanych przez nawzajem uzupełniające się smutki i radości, jest elementem rozrachunku z samym sobą.
Nieraz mroczny, nieraz w niedookreślony sposób mglisty, odkrywa na nowo ten fantazyjny świat z krainy dziecięcych wspomnień.

Tracklista:
01 – Insects
02 – Heaven
03 – Unstable
04 – Sacrifice
05 - Holy Death
06 – Labyrinth
07 – Scars
08 – Drown
09 – London
10 – Dearlove
11 – Choke
12 – Years
13 – Escape
14 – Amnesia
15 – Father
16 - Insects (HexRx Remix)
17 - Insects (Gentleman Junkie Remix)
Autor:
Tłumacz: hellium
Data dodania: 2015-02-14 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: