AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Neuroticfish - Gelb


Czytano: 3752 razy

70%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
"...Gelb is electronic music in a very pure form, it is danceable, always a little trivial, never instructive, but invariably personal..." - Neuroticfish

No i stało się, znany synthpopowy projekt Neuroticfish obdarował nas kolejnym albumem. Już na wstępie chciałbym zaznaczyć iż nie jest to dzieło które zaskakuje. Ale co z tego ? Ta płytka jest po prostu dobra, nie musi być odkrywcza. To znów solidna porcja porządnej tanecznej muzyki która szybko wpada w ucho. Z projektami tego gatunku bywa rożnie i przyznam się, że nie słucham takich dźwięków jakoś szczególnie namiętnie, jednak Sascha Mario Klein zawsze potrafił mnie zainteresować swoimi wydawnictwami. Tak też jest i z Gelb , kawałki takie jak "Waving Hands" czy też "Are You Alive" maja swój klimat potrafiący przykuć słuchającego na dłużej.

Na tym krążku znajdują się naprawdę dobre kawałki taneczne, jednak praktycznie wszystkie mają do siebie to ze maja ciekawe teksty i przyjemna typowa dla Neuroticfish linie melodyczna. Ciekawostką jest "They're coming to take me away" eksperyment muzyczny na który sobie pozwolił Sascha, myślę, że będziecie zaskoczeni.

Na koniec zapraszam do słuchania krązka który najlepiej można opisać przez cytat z początku recenzji.

1 Loading...
2 Why dont you hate me
3 The Bomb
4 I dont need the city
5 I never chose you
6 Waving Hands
7 Short commercial break
8 Ich spüre keinen Schmerz
9 Are you alive
10 Youre the fool
11 Solid you
12 They re coming to take me away
13 Suffocating Right

Oryginalny tekst na darknation.pl

Autor:
Tłumacz: Ergo
Data dodania: 2005-10-10 / Recenzje muzyki
Najnowsze komentarze: