AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Northumbria
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Northumbria
Northumbria

Northumbria
Northumbria

Kraj:
Kanada / Canada

Data powstania:
2011

Gatunek muzyczny:
ambient, ambient metal, dark ambient, drone

WWW:
http://northumbria.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/Northumbria-346750775343604/

Skład zespołu:

Jim Field
Dorian Williamson


Biografia:

Z popiołów Holoscene, Northumbria została założona w 2011 przez stacjonujących w Toronto muzyków: Jima Field'a i Doriana Williamson'a. Ich zamiarem było stworzyć zespół, który charakteryzują szumiące, improwizowane drony, łączące ich osobiste wpływy i indywidualne pejzaże dźwiękowe w celu zamanifestowania dźwiękowej podróży w dystopijne pustkowie.

Wykorzystując tylko gitarę i bas, a przy tym nagrywając całkowicie na żywo, Northumbria wydaje swój debiut w 2012 nakładem TQA Records w Montrealu, który rozpoczyna ich ekspansję brzmienia w muzyczną świadomość przychylnej publiczności. Northumbria nagrywała w sanktuarium pochodzącego z XIX-go wieku kościoła w Northumberland County co zaowocowało kompozycjami, które są przepełnione atmosferą stałości jak również dostojnej łaski, czymś co przenika ich wszystkie kolejne prace.

W 2013 Northumbria wydaje projekt z remiksami – "All Days Begin as Night" – nakładem Altar of Waste Records, zawierający nowe wykonania pierwotnych utworów. Rozłamowi z North Atlantic Drift towarzyszy dobrze przyjęte wideo dla utworu "Black Sea of Trees". Northumbria bierze również udział w nagrywaniu wielu remiksów online tworząc przy tym swoje wydawnictwo wespół z CVLT Nation.