AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Organic Cage - Kill Your TV EP


Czytano: 2225 razy

80%


Wykonawca:

Katalog płyt:
Moc. To pierwsze słowo jakie nasuwa się przy kontakcie z tym materiałem. Nazwa powernoise pojawia się przy klasyfikacji Organic Cage nie bez powodu. Jest to bowiem okrutnie intensywna muzyka. Zatem zapnijcie pasy i szykujcie się na 20 minut naprawdę ciężkiego hałasu! Przed Wami recenzja EP "Kill Your TV"

Płytę otwiera utwór tytułowy. Jest naprawdę mocno. Industrialny klimat i ciężkie bity, które idealnie nadają się na parkiet atakują nasze uszy przez całe 4 minuty. Zero zwolnień, zero melodyjności w klasycznym tego słowa rozumieniu. Hałas. Ale jakże fantastyczny to hałas. Dalej mamy "Noisebleed", którego początek może sugerować utwór nieco wolniejszy, ale potem wracamy do klimatu i rytmiki bardzo przybliżonej do pierwszego utworu. Tak samo mamy tu krótkie teksty (samplowane?), ale nie można tego nazwać śpiewem, bardziej recytacją, tudzież jakimiś wyrwanymi z kontekstu zdaniami. "Creative Self Destruction" nie różni się zbytnio od poprzedników, choć może jest odrobinę "spokojniejszy" i bitem nasuwa skojarzenia z Combichristem (choć może to wyłącznie moje odczucie). Ostatnim regularnym utworem na tej EP-ce jest "Feind Hoert Mit", który zasadniczo nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle całej reszty. Napisałem ostatnim regularnym, ponieważ po nim jest jeszcze "Kill Your TV (Zapped by Xotox)", który różni się dość znacznie od oryginału i muszę przyznać, że jest to ciekawy remix.

Cóż mogę napisać słowem podsumowania? Na pewno nie jest to przystępny materiał, ale taki już urok powernoise. Jeśli jesteś fanem Depeche Mode,wszelka mocniejsza elektronika Cię odrzuca, a od muzyki oczekujesz melodyjności, to nie zabieraj się za tą płytę, bo do Ciebie nie trafi. Jest to kawał interesującego grania, ale nie dla wszystkich, trochę tak jak z Merzbow, czy z klimatów bardziej gitarowych The Dillinger Escape Plan. Ja jestem jak najbardziej na tak. Jest to dla mnie płytka, przy której świetnie można pozbyć się wszystkich negatywnych emocji, wyładować się, a zarazem ma ciekawy, industrialno-cyberpunkowy klimat (a przynajmniej nasuwa mi takie skojarzenia). Jeśli lubisz muzyczne eksperymenty - polecam!

Tracklist:

01. Kill Your TV
02. Noisebleed
03. Creative Self Destruction
04. Feind Hoert Mit
05. Kill Your TV (Zapped by Xotox)
Autor:
Tłumacz: murd
Data dodania: 2012-02-08 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: