AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Percival przygotowuje muzykę do gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon"
Galerie:

Archiwum:


PERCIVAL, jeden z najważniejszych w kraju zespołów tworzących muzykę w klimacie medieval folk/power folk zapowiada współpracę ze studiem CD Project RED w ramach której Percival przygotuje część ścieżki dźwiękowej do gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Do nagrań wykorzystane zostaną tradycyjne słowiańskie instrumenty, które pomogą twórcom gry w stworzeniu niezwykłej atmosfery oddającej charakter wykreowanego świata. Premiera gry zapowiadana jest na przyszły rok. Tutaj więcej szczegółów: https://www.cdprojekt.com/Press_Room/Aktualnosci,news_id,2008  
a pod tym adresem najnowszy zwiastun gry: http://www.youtube.com/watch?v=By701w8Y-2k


Tak muzycy zespołu komentują swój udział w produkcji trzeciej części Wiedźmina:
"Mamy ogromną przyjemność powiadomić wszystkich naszych fanów, że nasza muzyka będzie częścią tła dźwiękowego w grze "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Jest to dla nas bardzo wzruszająca i radosna chwila. Wszyscy, którzy interesują się sagą o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego oraz bardzo udaną grą "Wiedźmin" wydaną przez CD Project Red wiedzą, że nazwa naszego zespołu wywodzi się  właśnie od postaci pochodzącej z tego świata. Możliwość uczestniczenia w czymś tak  legendarnym i kultowym jak "Wiedźmin" jest dla nas najwspanialszym ukoronowaniem kilkunastoletniej pracy."
 
Przypomnijmy że mocniejsze wcielenie grupy to zespół PERCIVAL SCHUTTENBACH, który po współpracy z Donatanem przy płycie "Równonoc" wydał pod koniec września kolejny album studyjny zatytułowany"Svantevit". Płyta została nagrana w kilku miejscach, m.in Teatrze im.Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, RedBaaron Mobile Studio i Studio Analiz w Szczecinie. Znalazło się na niej 8 nowych kompozycji:

01. Okrutna Pomsta
02. Satanael
03. Svantevit
04. Wodnik
05. Bitwa
06. Upiory
07. Wiking
08. Tryzna
 
Za miks i mastering odpowiada Bartosz Miszczyk, okładkę zaprojektowała Zuzanna Chańska.
Album trafił do sklepów za pośrednictwem dystrybucji firmy Fonografika. Całość promuje teledysk do utworu "Svantevit", który można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=C0tNHrYFbx4
 
Aktualnie zespół pracuje nad drugim klipem do utworu "Wodnik", w którym gościnnie zaśpiewała Masha, wokalistka Arkony. Premiera teledysku jeszcze w tym roku.
 
Natomiast na luty i marzec 2014 zespół PERCIVAL planuje trasę koncertową, która obejmie kilkanaście miast w całej Polsce, więcej informacji wkrótce!
www.facebook.com/PercivalSchuttenbach
www.percivalschuttenbach.art.pl
Autor: morrigan
Tłumacz: morrigan
Źródło: www.percivalschuttenbach.art.pl / 2013-12-16 / Aktualności


Najnowsze komentarze: