AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Project Silence
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Project Silence
Project Silence

Project Silence
Project Silence

Kraj:
Finlandia / Finland

Data powstania:
2008

Gatunek muzyczny:
Aggrotech, dark electro, ebm, industrial, industrial metal, metal

WWW:
http://www.projectsilence.info
https://www.facebook.com/projectsilenceband

Skład zespołu:

Delacroix - wokal, programowanie, keyboards 
Mr. Sanderz - gitara
J - gitara
Silve_R - perkusja
Sturmpanzerjäger - bas

Biografia:

Project Silence to fiński zespół pochodzący z samego serca północnej Savonii, założony w 2008 roku przez Delacroix’a, którego pomysłem było stworzenie muzycznego projektu łączącego aggrotech z metalem i industrialem. Wynikiem działań Project Silence jest klasyfikacja ich stylu muzycznego jako eksperymentalny metal/industrial.

Pierwotnie Project Silence jako projekt solowy w latach 2008-2009 wydawał swoje utwory jako pliki do bezpłatnego pobierania. Te pierwsze piosenki charakteryzowały się przytłaczającą atmosferą z elementami dark electro i aggrotech. Pod koniec 2008 roku, do składu dołączyli Silve_R, J i Mr. Sanderz. W lecie 2009 roku zespół zaczął pracować nad swoim pierwszym oficjalnym albumem. W 2010 PS udostępnił swoje 2 utwory, które miały zaostrzyć światu apetyt na ich nowe nadchodzące cięższe melodie.

W 2012 roku do zespołu dołączył basista Sturmpanzerjäger. Jeszcze tego samego roku, 3 listopada, Project Silence ostatecznie wydał swój debiutancki album ‘’424’’. Utwory na nim zamieszczone przedstawiają mocną kombinację eksperymentalnego industrialu, electro i metalu. Album otrzymał wiele pozytywnych opinii w zagranicznych mediach i pozytywne poparcie wśród słuchaczy.