AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Santa Hates You - Rocket Heart EP


Czytano: 3231 razy

70%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
Ostatnie tematy na forum:

Mikołajki zbliżą się nieubłaganie, tak więc to najlepszy czas,żeby zrecenzować w końcu EP Santa Hates You zatytułowane "Rocket Heart". Przyznam się, że to moje pierwsze zetknięcie z tym projektem Petera Spillesa z Project Pitchfork. Czy warto się zapoznać z tym EP?

Może od początku. Zasadniczo na płytę składa się 8 utworów,z czego 6 to tytułowe "Rocket Heart" i jego remixy. A są to remixy bardzo dobre. Sam utwór tytułowy to kawał solidnego "soczystego,elektronicznego gothic/dance" jak sam zespół określa swoją twórczość. Wpada w ucho, zaś tekst "Hey girl, hey boy" może nasuwać skojarzenia z utworem Chemical Brothers, ale tutaj jest znacznie intensywniej. Świetny jest drugi na liście remix autorstwa Straftanz. Chociaż i kolejne mu nie ustępują, każdy jest w jakiś sposób wyróżniający się. Poza tym mamy na tej płycie jeszcze The Bonus 1.0, którego początek może nasuwać lekkie skojarzenia z Kraftwerk(chociaż może to tylko moje skojarzenie). Ale później pojawiają się orientalizujące melodie. Wokalu jako takiego brak, pojawiają się mówione fragmenty a wszystko napędza mocny bit. Pozostaje jeszcze kończący tę epkę Deutschmaschine. Jak już sam tytuł sugeruje jest to utwór niemieckojęzyczny, z twardym,"niemieckim" rytmem. Wydaje mi się, że całkiem zacne zakończenie tej w sumie dość długiej jak na EPkę(38 min) płyty.

Czy mogę polecić "Rocket Heart"? To trudne pytanie. Z jednej strony mamy na pewno bardzo fajne taneczne rytmy, ale z drugiej nie ma czegoś co by mnie doszczętnie zmiażdżyło. Wydaje mi się, że to kawał solidnego,ale nie rewolucyjnego grania. Myślę jednak, że na pewno znajdzie swoich fanów.

Tracklista:
01. Rocket Heart
02. Rocket Heart (STRAFTANZ remix)
03. Rocket Heart (AXXL E. remix)
04. Rocket Heart (SKYLA VERTEX remix)
05. The Bonus 1.0
06. Rocket Heart (SOMAN remix)
07. Rocket Heart (REAPER remix)
08. Deutschmaschine
Autor:
Tłumacz: murd
Data dodania: 2011-01-16 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: