AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Schiller
Schiller - Warszawa, Palladium
Rozpoczęcie: Wtorek 2019-01-15 19:00
Zakończenie: Wtorek 2019-01-15 23:00
Wstęp: 120 zł – 140 zł
Www: Zobacz
Autor: carpenterk
Kategoria: Koncert
PalladiumPalladium

Polska
Warszawa
ul. Złota 9
Knock Out Productions zaprasza na dwa koncerty Schiller w Polsce!

Po ostatnim, świetnie przyjętym koncercie niemiecki muzyk już w styczniu powraca do Polski. 15 stycznia w warszawskim klubie Palladium i 16 stycznia w krakowskim kinie Kijów zaprezentuje przekrój przez swój dorobek w specjalnym, kwadrofonicznym wydaniu.

Sprzedał miliony płyt, współpracował z wielkimi muzykami jak Mike Oldfield czy Midge Ure, aktywnie koncertuje wyprzedając olbrzymie sale. W Polsce Schiller wystąpi na dwóch kameralnych koncertach – 15 stycznia (Palladium, Warszawa) i 16 stycznia (Kino Kijów, Kraków).

Jednak to nie atmosfera, a dźwięk są dla Schillera najważniejsze. Dlatego jego i towarzyszących mu muzyków publiczność na styczniowych koncertach usłyszy, jak podczas ostatniej wizyty, w dźwięku kwadrofonicznym. Dźwięki otoczą siedzących słuchaczy, którzy będą mogli docenić detale ukryte w kompozycjach Schillera.

W 2019 roku minie 20 lat od debiutu Schillera, więc na styczniowych koncertach artysta zaprezentuje najważniejsze utwory ze swojego dorobku. To będzie muzyczna, elektroniczna uczta. Zapraszamy!

Przedsprzedaż biletów startuje już 2 sierpnia o godzinie 10:00.


✅ SCHILLER (Niemcy)

"Nazywam się Christopher von Deylen i jestem Schiller". Tak skromnie przedstawia się w oficjalnej biografii jeden z najsłynniejszych przedstawicieli muzyki elektronicznej nie tylko za naszą zachodnią granicą, lecz również na świecie. Artystyczny pseudonim wybrał na cześć słynnego niemieckiego poety i dramaturga Fryderyka Schillera czasów romantyzmu (konkretnie, artysta, przeczytawszy poemat "Pieśń o dzwonie" postanowił w taki sposób oddać cześć jego autorowi). Tangerine Dream, Kraftwerk, Jean-Michel Jarre – to były największe inspiracje Niemca w początkach kariery.

Choć przedstawia się skromnie, ma Schiller naprawdę sporo powodów do nieskromności. W trakcie trwającej ponad 20 lat kariery siedem jego płyt zdobyło status złotych w Niemczech, dwie platynowe, złote są też dwie płyty DVD, a pięć studyjnych wydawnictw dotarło na szczyt niemieckiego notowania albumów. Didżej i producent jest też laureatem nieistniejącej już nagrody Echo (niemieckiego odpowiednika Grammy). Wyróżnień jest znacznie więcej.

Schiller w sprzedał w karierze ponad 7 mln płyt i singli. Wokalnie się nie udziela, ale wybiera do współpracy świetnie śpiewających artystów. Wokale do jego podkładów nagrywali, chociażby Cristina Scabbia z Lacuna Coil, Samu Haber z Sunrise Avenue, Tarja Turunen (eks-Nightwish), Sarah Brightman, Moya Brennan z Clannad, czy Alexander Veljanov z Deine Lakaien. Schiller może pochwalić się też tym, że miał okazję współpracować z wielkimi legendami muzyki, Mikiem Oldfieldem, Midge Urem i Klausem Schulze. Ten pierwszy obdarzył niemieckiego twórcę nie lada komplementem, mówiąc, że jego muzyka "porusza naprawdę głęboko".

Najważniejsze dokonania artystyczne Schillera to singel "Glockenspiel" i albumy "Zeitgeist", "Weltreise", "Leben", "Tag und Nacht", "Sehnsucht", "Atemlos". Ostatnia duża płyta Niemca to "Future" z 2016 roku, która osiągnęła szczyt niemieckiego notowania.

http://www.schllr.de
https://www.facebook.com/schillermusic
https://www.youtube.com/watch?v=dQlxjSm0qU0


Zagra:
SCHILLER (Niemcy)

Kiedy: 15 stycznia (wtorek) 2019
Gdzie: Warszawa @ Palladium, ul. Złota 9
Bilety: 120 zł – przedsprzedaż, 140 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncerty dostępne od 02.08 na:
https://www.eventim.pl

Patronat:
BeautifulNight.pl
ClubZone.pl

Zaprasza
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod