AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Seelennacht
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Seelennacht
Marc Ziegler

Seelennacht
Seelennacht

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
2008

Gatunek muzyczny:
darkwave, Gothic, synthpop

WWW:
http://www.seelennacht.de/
https://soundcloud.com/seelennacht

Skład zespołu:

Marc Ziegler - komponowanie, programowanie, wokal, teksty, pomysł - koncepcja
+ Live
Synthlabor Micha
- Keyboard
René-Eric Van Undercut - Keyboard

 

Biografia:

Seelennacht jest inny – Seelennacht jest pełen głębi.
Seelennacht zabierze Cię w wizjonerską podróż.
Zespół utworzył w 2008 roku, wokalista, autor tekstów, kompozytor i producent w jednej osobie – Marc Ziegler. Seelennacht plasuje się wśród wykonawców nowego ale cieszącego się popularnością stylu określanego mianem Romantic Futurepop. Utwory tego artysty to z jednej strony chwytliwe melodie i taneczne rytmy a głębokie i refleksyjne teksty z drugiej. Dopełnieniem elektroniki jest basowy, nieco ochrypły głos Marca Zieglera wzbogacany rockowymi wstawkami.
Muzyka Seelennnacht to elektronika, która może mieć melancholijny czasem epicki i harmonijny wymiar. Bywa brutalna, innym razem łagodna. Wiejąca chłodem lub darząca ciepłem. Poprzez swój wielowymiarowy charakter prowadzi nas zgodnie z intencjami artysty do zakamarków duszy.
Zasadniczy wpływ na twórczość zespołu wywierają wizjonerskie utwory takich autorów jak Juliusz Verne i Herbert Goeorg Wells nawiązując do nurtu określanego mianem steampunk.
Wizje, przebudzenia, powroty, melancholia, autorefleksja, romanse i krytyczne ujęcie motywów społecznych determinują teksty artysty.  Seelennacht łączy w sobie wszystkie te elementy z niemieckim romantyzmem i duchem rewolucji przemysłowej. To muzyka elektroniczna z głębią, stylem i samodzielnością myślenia.