AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Siddharta + Deyacoda + Good Girl Maggie
Siddharta + Deyacoda + Good Girl Maggie - Kraków, Forty Kleparz
Rozpoczęcie: Niedziela 2014-03-02 20:00
Zakończenie: Niedziela 2014-03-02 23:00
Wstęp: tba
Autor: Artemistress
Kategoria: Koncert
Miejsce:Polska, Kraków, Forty Kleparz (Kamienna 2)
Informacje o cenach biletów na koncerty w Głogowie i Krakowie podamy po 6 stycznia. 

Agencja MonseArt Music Management zaprasza na trzy koncerty największej słoweńskiej gwiazdy rocka Siddharta. Zespół wystąpi w Polsce niemal rok po znakomicie przyjętym tournée w ramach, którego zagrał pięć koncertów w naszym kraju. Zachęcony gorącym przyjęciem postanowił raz jeszcze wystąpić dla polskiej publiczności. 

Siddharta powstała w 1995 roku, kiedy czterej przyjaciele – Tomi M. (wokal, gitara), Primož B. (gitara, wokal pomocniczy), Primož M. (gitara basowa) i Boštjan M. (perkusja) – postanowili zacząć grać razem pod nazwą przyjętą z tytułu znanej książki Hermanna Hesse. Szybko wypracowali swoje własne brzmienie. Chcieli, żeby było odmienne – wzbogacili je o saksofon i instrumenty klawiszowe. Do zespołu dołączyli: Cene R. (saksofon) i Tomaž O. R. (keyboard). Wspólnie stworzyli charakterystyczne i rozpoznawalne brzmienie. 
Do tej pory Siddharta wydała do tej pory 11 albumów. Ostatni z nich, nagrany z towarzyszeniem Orkiestry Słoweńskiego Radia i Telewizji, ukazał się w grudniu ubiegłego roku.
Zespół cieszy się duża popularnością także w Polsce. W marcu 2013 roku grupa zagrała pięć koncertów w naszym kraju (Wrocław, Warszawa, Poznań, Kraków, Bielsko-Biała), które zgromadziły 
Od września 2013 roku agencja MonseArt Music Management wprowadza na polski rynek cały katalog płytowy zespołu Siddharta. Najnowsze premiery (17 stycznia 2014 roku) to albumy: "Nord", "ID", "Izstekani" oraz "Petrolea".