AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
SonusVena
SonusVena
SonusVena
Kraj:
Polska / Poland

Data powstania:
2010-12

Gatunek muzyczny:
metal

WWW:
http://www.sonusvena.pl
http://www.soundcloud.com/sonusvena

Skład zespołu:

Agata Lejba-Migdalska – wokal
Łukasz Migdalski – instr. klawiszowe
Krystian Kozerawski – gitara
Damian Samolej - gitara
Hubert Hubass Walczak - bas, wokal
Paweł Świca – perkusja

Biografia:

SonusVena to energetyczna mikstura melodyjnego rock-metalu z kobiecym wokalem. Zespół Sonusvena rozpoczął działalność w roku 2011. Współtworzą go muzycy z dużym doświadczeniem scenicznym i pokaźnym dorobkiem wydawniczym. Od momentu powstania zespół jeszcze pod nazwą Electric Chair jest w trakcie przygotowywania utworów na debiutancki album. Niektóre z nich zostały opublikowane w sieci: „Luana”, „Like a cure”, „Inflamed” i „Solaris”. Zespół prowadzi także aktywną działalność koncertową, dzięki czemu zrealizował klip koncertowy do utworu „Northern Killing Time Beyond The Overwhelming Heart”, będącym medleyem utworów zespołów, w których muzycy Sonusvena dotychczas grali, m.in. Aion, Sacriversum, Pathfinder. Utwór ten ukazał się na składance „Sampler 5″ wydanej przez niezależną wytwórnię Halotan Records w 2012 roku.
W tym samym roku zespół jeszcze jako Electric Chair został zwycięzcą plebiscytu na Artystę Roku 2012 w serwisie NetFan.pl.
W muzyce Sonusvena słychać inspiracje różnymi gatunkami muzycznymi od metalu, po muzykę klasyczną, a nawet elektronikę. Ta różnorodność wpływów i łączeie ich na pokładzie Sonusvena jest fundamentem muzycznym zespołu. Wokalistka odzwierciedlając to założenie wykorzystuje wszechstronnie swój wachlarz wokalnych możliwości od delikatnej barwy, przez rockowy pazur po operowy sopran.