AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Spiral69 - Alone


Czytano: 1975 razy

90%


Spiral69 to włoski projekt, za którym stoi Riccardo Sabetti, znany z coldwave'owych formacji takich jak: Pixel i Argine. Dla Spiral69 porzucił zimną falę na rzecz dark/new wave z domieszką alternatywnego rocka: co moim zdaniem jest połączeniem, które wychodzi Riccard'owi genialnie. Niektórzy mogli się o tym ostatnio przekonać na żywo, gdyż zespół grał razem z Diary Of Dreams w Progresji. 

Płyta Alone to miłość od pierwszego zasłuchania. Piękne dzwięki ozdobione dość smutnymi i momentami wręcz nihilistycznymi tekstami. 
Przesłuchując płytę od początku do końca słychać spójność w muzyce jak i w tematyce. Wyrazisty i ciekawy wokal na tle przemiennie delikatnych i mocniejszych rytmicznych dźwięków. 
Płyta głównie dżwiękowo spokojna,delikatna a nawet pewnymi dźwiękami balladowa: "Cruel" i "Rose" ale  znajdują się również szybsze i mocniejsze utwory: "We'll Find Each Other In The Dark" i "When The Angels Leave". Niestety Alone zawiera tylko 6 utworów więc długo nie można nacieszyć się ich brzmieniem. 

Myślę, że płyta warta zapoznania i zasłuchania. Szczególnie dla sympatyków brzmień na granicy ciemnych new wave'ów i rocka. 
Bardzo dobre odkrycie. Tylko słuchać i słuchać. 

Tracklista:

01. We'll Find Each Other In The Dark
02. Naked
03. You're Mine
04. Rose
05. When The Angels Leave
06. Cruel

Autor:
Tłumacz: hellium
Data dodania: 2015-05-15 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:




Najnowsze komentarze: