AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Spiritual Front
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Spiritual Front
Spiritual Front

Spiritual Front
Spiritual Front

Kraj:
Włochy / Italy

Data powstania:
1999

Gatunek muzyczny:
neofolk

WWW:
http://www.spiritualfront.com
https://web.facebook.com/spiritualfrontofficialpage/

Skład zespołu:

Simone "Hellvis" Salvatori - wokal, gitara
Andrea Freda -  perkusja
Riccardo Galati - gitara Guitars

Byli członkowie:
Giorgio Maria Condemi
Federico Amorosi

Biografia:

Spiritual Front to neofolkowy zespół z Rzymu. Sami członkowie grupy określają swoją muzykę jako "nihilistyczny samobójczy pop", który zawiera w sobie elementy neoklasycznej i rockowej muzyki wraz z eksperymentalnymi dźwiękami. Zespół powstał w 1999 roku jako projekt włoskiego gitarzysty i wokalisty Simona Salvatori (a.k.a. "Hellvis"). Muzyk zaczął współpracować również z innymi projektami, które tematycznie nawiązywały do neofolku.
Spriritual Front (nazwany również "Mafia-Folk") od 1999 roku zaczął pokazywać swój materiał publiczności. Materiał ten dzięki Simonowi stał się znany z kreowania unikatowego wyczucia folkowego, tradycyjnego stylu. Za najbardziej charakterystyczną cechę tego projektu uznaje się charyzmatyczne dźwięki gitary akustycznej, idealnie wpasowanej w rytmikę folku. Spokojne i melancholijne wokale często kontrastują z kabaretową manierą partii śpiewanych, co czyni zespół jeszcze bardziej wyjątkowym - najbardziej słyszalne są te eksperymenty na albumie ‘’Nihilist Cocktails For Calypso Inferno’’.
Pełne emocji i zaangażowania akordy na pianinie, wiolonczele, plus specyficzny wokal, a nawet elementy ambientu, w pełni oddają dychotomię, jaką frontman Spiritual Front chce pokazać w swojej twórczości.