AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Stahlmann
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Stahlmann
Stahlmann na Mera Luna 2016

Stahlmann
Stahlmann na Mera Luna 2016

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
2008

Gatunek muzyczny:
Gothic Metal, Gothic Rock, industrial, industrial metal

WWW:
http://www.stahlmann.tv
https://de-de.facebook.com/Stahlmann-138756019513864/

Skład zespołu:

Mart - wokal, programowanie
Ablaz - bas
Frank - gitara
Max - bębny

Byli członkowie:
Tobi
Alex

Biografia:

Zespół Stahlmann został założony w 2008 w Göttingen (Niemcy) przez Marta (wokal) i Alexa (gitara) do których po pewnym czasie dołączył jeszcze jeden gitarzysta Tobi.
Stahlmann to dźwiękowa kombinacja industrial i metalu, w podobnym stylu do twórczości grupy Rammstein z elektro bitami i odrobiną gotyckich wpływów.

Po wydaniu w 2009 swojej debiutanckiej EP-ki - ‘’Herzschlag’’, zespół wyruszył w trasy koncertowe, wspomagany na żywo przez basistę i perkusistę, z metalowymi, medieval/rockowymi wykonawcami: In Extremo, Saltatio Mortis i Doro. Podczas koncertów muzycy pracowali nad swoim image, ukazując się na scenie zawsze w ubraniach w kolorze czarnym z kontrastującą pomalowaną na kolor srebrny skórą.
We wrześniu 2010 światło dzienne ujrzał pierwszy pełnej długości album Stahlmann zatytułowany ‘’Stahlmann’’, którego wydanie poprzedzał singiel "Hass Mich...Lieb Mich" i jeszcze w tym samym miesiącu zespół wyruszył w trasę odwiedzając Niemcy, Austrię i Szwajcarię, będąc supportem dla grupy Eisbrecher.

Drugi album Stahlmann – ‘’Quecksilber’’, który zawiera w sobie zdecydowanie więcej elektronicznych akcentów, niż jego poprzednik, został wydany w styczniu 2012 i bardzo szybko uplasował się w niemieckich notowaniach najlepszych albumów na 39 miejscu. Trzecia płyta "Adamant" ukazała się w kwietniu 2013.

Mart wraz ze swoim zespołem powraca z zupełnie nowym albumem "CO2" podążając drogą Stahlmann'a. Oprócz własnego, unikalnego wyglądu, który szybko stał się znakiem firmowym, Stahlmann prezentuje również swoje najlepsze, jak dotąd, utwory i aranżacje na "CO2". Krążek nie różni się bardzo od poprzednich wydawnictw, ale pokazuje dojrzały zespół, który potrafi stworzyć wydawnictwo pełne hitów. Jako dodatek do typowego mocnego stylu muzycznego, chwytliwych tekstów i głębokiego, wyróżniającego się wokalu Marta, można również znaleźć na tym albumie elementy elektroniki i dubstepu, które sprawią, że fani znów zatańczą w klubach.