AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Stahlmann - Stahlmann


Czytano: 2415 razy

65%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
Zespół Stahlmann odkryłam, zabawnym trafem zresztą, dzięki reklamie recenzowanego tutaj albumu, a będąc sobą i uwielbiając odkrywanie nowych projektów, zarówno dobrych, jak tych gorszych, pomyślałam, iż sprawdzę opisywane wydawnictwo z czystej ciekawości. Grupa powstała w 2008; rok później ich debiutancka EP uplasowała się w pierwszej dwudziestce Deutsche Alternative Charts, gdzie utrzymała się aż cztery tygodnie. Debiutancka płyta - the Göttinger muzycznie odpowiada kierunkowi, który obrali na "Hearbeat".: bezlitośnie ciężki industrial z wpływami metalu i gotyku, melodyjnym śpiewem, opisującym ciemne strony życia, oraz stalową ścianą brzmienia tworzoną przez gitary.

Jedną rzeczą, która uderzyła mnie w twórczości Stahlmann jest fakt, iż są oni całkiem podobni do Rammstein'a. Być może wyłączając udziwnione i czasem niepokojące słowa piosenek, jednak, albo raczej przynajmniej, nie zawsze... I gdyby muzyka Rammstein charakteryzowała się większą ilością klawiszy. Większość utworów zawartych na płycie jest całkiem krótka; sam album swoją zawartością obejmuje jedynie 9 piosenek. Niemniej, większość z nich jest chwytliwa; muzyczna jakość wydawnictwa w żadnym razie nie jest zła. Moim ulubionym utworem jest Kokain, Teufel, ze swą zmienną dynamiką, również nie pozostaje w tyle.

Jest to album, którego niewątpliwe odsłuchać musi każdy we własnym zakresie. Z całą pewnością nie jest to najlepsza płyta spośród wszystkich ostatnio wydanych, jednak warto się z nią zapoznać. Brzmienie nader nieprzyzwoicie budzi skojarzenia z Rammstein, co może poniekąd działać odstręczająco, jednak kombinacja takich dźwięków zdecydowanie do mnie przemawia, jakkolwiek podobieństwo między zespołami jest za duże. Niemniej jednak, cieszę się, że wydawnictwa odsłuchałam.

Tracklista:

01. Willkommen
02. Stahlmann
03. Hass Mich...Lieb Dich
04. Teufel
05. Marschieren
06. Auf Ewig
07. Kaltes Herz
08. Stahlwittchen
09. Kokain
Autor:
Tłumacz: murd
Data dodania: 2011-04-24 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: