AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Suicidal Romance
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Suicidal Romance
Dmitry Ivanov

Suicidal Romance
Suicidal Romance

Kraj:
Estonia

Data powstania:
2004

Gatunek muzyczny:
dark electro, darkwave, ebm, Gothic

WWW:
http://www.suicidal-romance.com
http://www.myspace.com/suicidalromancemusic

Skład zespołu:

Dmitry Ivanov
Maarja Korstnik
Viktoria Seimar


Biografia:

Suicidal Romance to zespół pochodzący z Estonii, który tworzeniem muzyki elektronicznej zajmuje się od roku 2006. Kiedy został wydany utwór “Cold Kiss” nagrany tak zwyczajnie dla czystej zabawy, niespodziewanie zebrał on tak wiele pozytywnych reakcji, że postanowiono potraktować Suicidal Romance jako poważny projekt. W tym samym czasie (sierpień 2006) co Maarja Korstnik do składu grupy dołączyła z kobiecym wokalem Viktoria Seimar. Krótko po tym, Suicidal Romance wydał płytę demo, a już miesiąc później zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Infacted Recordings. Po upływie kolejnego miesiąca, nadszedł czas na pierwszy w historii występ live grupy która zagrała na otwarciu Spetsnaz po czym zespół wycofał się do studia aby nagrać swój debiut.
 
W 2007 roku Suicidal Romance wydał swój pierwszy album, ‘’Love Beyond Reach’’, zawierający jedenaście utworów SR i remiksy wykonane przez Blutengel i Lost Area. Aby wypromować to wydawnictwo, zespół udał się w obszerną trasę koncertową obejmującą Niemcy, Holandię i przy okazji takie festiwale jak Summer Darkness i DarkStorm.

W roku 2008, Suicidal Romance zagrał na jednym z największych festiwali w Europie, Wave Gothik Treffen i wydał będącą jego następstwem EP-kę ‘’A Kiss To Resist’’. Jakkolwiek zespół zyskiwal na popularności, zaczął narastać pewien problem. Pod koniec jakże udanego roku 2008, Dmitry I. wskutek nadużywania narkotyków i alkoholu zaczął mieć problemy ze zdrowiem, które doprowadziły do tego, że przez kilka miesięcy frontman był na przepisanych mu antydepresantach.

Wraz z opadającym zamieszaniem wokół grupy, gdzieś w połowie 2009 roku Dmitry I. rozpoczął finalne prace wykończeniowe nad kolejnym dziełem zespołu.
I o to w 2010 roku, Suicidal Romance dołącza do rodziny wytwórni Metropolis Records na Amerykę Północną, wydawnictwem ‘’Shattered Heart Reflections’’. Mówi się, że mroczne okresy mogą napędzać kreatywnego ducha, a ‘’Shattered Heart Reflections’’ potwierdza, że jest to prawdą. Ten album pokazuje że Suicidal Romance tworzy zupełnie nową drogę dla swojej twórczości, grając więcej nowoczesnych dźwięków, zostawiając za sobą gotycki styl i depresję Dmitry’iego.