AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Svartsinn
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Svartsinn
Svartsinn

Svartsinn
Jan Roger Pettersen

Kraj:
Norwegia / Norway

Data powstania:
1999

Gatunek muzyczny:
dark ambient

WWW:
http://www.svartsinn.com
http://www.myspace.com/svartsinn1

Skład zespołu:

Jan Roger Pettersen

Biografia:

Svartsinn (Jan Roger Pettersen) to norweski artysta który od 1999 roku skupiony jest na tworzeniu mało optymistycznej, niesamowitej dark ambientowej muzyki. Svartsinn w swoim artystycznym dorobku posiada 4 pełne albumy, jest także częstym gościem pojawiającym się na licznych kompilacjach. Jego kompozycje wykorzystywane są często w różnych filmach, przedstawieniach teatralnych i programach dokumentalnych.

"Niczym morska opowieść o duchach namalowana bez słów, norweski Svartsinn tworzy dający złe przeczucie elektroniczny soundtrack do serwowania jako paliwo do malowniczych koszmarów."
z - Re:Gen Magazine

"Svartsinn osiągnął imponujący dokument do odsłuchu który przenosi słuchacza poza doczesność lokując niczym niepodejrzewającego w mroczną sferę wypełnioną pokręconą ciemną ambientową muzyką".
z - Heathen Harvest

"Jan Roger Pettersen trwa w wypełnianiu ścieżek i krajobrazów własnym wyobrażeniem nieograniczonego procesu niezmiennej odnowy, który oznacza dynamiczną różnorodność dźwiękowych kształtów ponad nieruchomą arterią. Nie ma miejsca na zatracenie; on zawsze zmusza słuchacza to zanurzenia się bez jednej pauzy w ogrom zasięgu swojej muzyki".
- z The Sekuencias De Culto webzine

Słowa choć szczególne w pełni i tak nie oddadzą twórczego potencjału tego artysty... Aby poczuć Svartsinn trzeba go po prostu posłuchać!