AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Synth Runner 2077 Warszawa / Retrowave/Synthwave/DarkSynth LIVE
Synth Runner 2077 Warszawa / Retrowave/Synthwave/DarkSynth LIVE - Warszawa, Chmury
Rozpoczęcie: Sobota 2018-11-24 19:00
Zakończenie: Niedziela 2018-11-25 01:00
Wstęp: 20 zł – 25 zł
Www: Zobacz
Autor: carpenterk
Kategoria: Koncert + impreza
Chmury

Polska
Warszawa
ul. 11 listopada 22
Synth Runner 2077 to druga wspólna trasa koncertowa czterech wykonawców związanych z polską sceną Synthwave/Retrowave
po kilku miesiącach przerwy wracają aby zebrać żniwo zasiane na przełomie 2017 i 2018 roku.

Zombie Commando — (Dark Synth)
Projekt muzyka występującego pod nazwą Overnout w klimatach Dark Synthwave.
Szybkie i mocne uderzenia niczym maczeta Jasona Vorheesa ucinają głowę a mroczne melodie ukażą Ci wizję dystopijnej, cyberpunkowej przyszłości.
Jeśli lubisz dokonania Johna Carpentera a horrory klasy B z lat 80'tych nie są Ci obce, jego muzyka będzie dla Ciebie idealna.

Facebook: https://www.facebook.com/zombiecomand0/
Bandcamp: https://zombiecommando.bandcamp.com/
Soundcloud: https://soundcloud.com/overnoutt

JEREMIAH KANE — (Synthwave/ Synth Rock)
Projekt tworzący muzykę elektroniczną inspirowaną nostalgią do lat 80'tych i łączący ją z muzyką współczesną.
Powstał w lutym 2017 roku i do tej pory ma w swoim dorobku EP "NEOANGELES" oraz pełny album zatytułowany "THE NEW DAWN", który został również wydany w formie fizycznej. Od grudnia 2017 roku aktywnie koncertuje na terenie Polski oraz promuje swój dotychczasowy materiał. W sierpniu do projektu dołączył gitarzysta by móc rozwinąć pracę nasz przyszłym materiałem, który ma się ukazać wraz z końcem 2018 roku.

Facebook: https://www.facebook.com/jrmhmusic/
Bandcamp: https://jeremiahkane.bandcamp.com/
Soundcloud: https://soundcloud.com/jrmh-music

FAVORIT89 — (Retro Electro / Dark Synth)
Połączenie soczystych brzmień syntezatorów ery retro z nowoczesnym zacięciem i szczyptą metalowej energii.
FAVORIT89 narodził się latem w 2016 roku i kilka miesięcy później rozpoczął koncertowanie co finalnie doprowadziło do zagrania koncertu w 2017 roku przed jednym z czołowych wykonawców nurtu — Perturbatorem.
Dwa single — Years i Life ukazały się na popularnym kanale New Retro Wave co pozwoliło dotrzeć do większej grupy słuchaczy na całym świecie.
W grudniu 2017 światło dzienne ujrzał debiutancki album FAVORIT89 - "The Beginning" wydany na dwóch nośnikach: CD w ilustrowanym digipacku oraz na kasecie magnetofonowej. Wtedy też rozpoczęła się seria koncertów Synth Runner 2049 na której wraz z polskimi czołowymi wykonawcami nurtu retro wave ruszył w trasę po Polsce, która objęła kilkanaście największych miast Polski. Jesienna trasa FAVORIT89 będzie promowała jego nowy album, który dotychczas jest owiany tajemnicą.

Facebook: https://www.facebook.com/favorit89
Bandcamp: https://favorit89.bandcamp.com
Soundcloud: https://soundcloud.com/favorit89


NIGHTRUN87 — (Neo 80’s / Synthwave / Synthpop - Gdańsk)
to projekt muzyczny stworzony przez Williama Malcolma, amerykańsko – brytyjskiego wokalistę, muzyka i kompozytora wychowanego w Polsce. NIGHTRUN87 to jednoosobowy live act audiowizualny charakteryzujący się dużą dawką energii, elektryzującymi brzmieniami syntezatorów oraz porywającym wokalem muzyka.

Na dzień dzisiejszy NIGHTRUN87 ma na swoim koncie 4 studyjne albumy: NIGHTRUN (LP 2015) wydany przez amerykańską wytwórnię muzyczną Future City Records, STARSHIPS (LP 2016), VIDEO GIRL (EP 2016) oraz DESTROYERS ARE COMING (LP 2018) wypromowane przez samego artystę. Albumy są dostępne w fizycznej i cyfrowej wersji na Bandcamp, iTunes, Spotify, Amazon.

NIGHTRUN87 był nominowany do nagrody "Nowa Twarz" i został zwycięzcą nagrody "Video" za najlepszy teledysk Trójmiejski w plebiscycie DOKI 2016 organizowane w klubie B90 w Gdańsku.

5 czerwca 2017 wiodący kanał youtube promujący muzykę synthwave - NewRetroWave (USA) umieścił utwór "The Workout" na swojej oficjalnej stronie Facebook.

Podczas dwudziestej odsłony Festiwalu Filmów Kultowych, w klubie B90 (Gdańsk), ukazał się nowy singiel zapowiadający album THE DESTROYERS ARE COMING, który wydany został na dyskietkach 3,5" w nakładzie jedynie pięćdziesięciu sztuk. Wydawcą materiału jest portal Soundrive. W marcu 2018 ukazała się czwarta płyta artysty wydana na CD, kasecie i w formacie cyfrowym.

W 2017 roku NIGHTRUN87 miał okazję supportować m.in. Drab Majesty, Perturbator czy Agressiva 69. W 2018 wziął udział w trasie SYNTH RUNNER 2049 czołowych polskich producentów synthwave oraz wystąpił na dwóch koncertach u boku kalifornijskiego Dance With The Dead oraz duńskiego Daniel Deluxe.

W październiku 2018 roku ukaże się najnowszy album NIGHTRUN87 - Nightwolf: Survive the Megadome, który jest oficjalną ścieżką dźwiękową do gry komputerowej Nightwolf (dostępne na Steam).

Bandcamp: https://nightrun87.bandcamp.com/
Soundcloud: https://soundcloud.com/nightrun87
Facebook: https://www.facebook.com/WilliamMalcolmNightrun87/