AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Technolorgy
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Technolorgy
Technolorgy

Technolorgy
Technolorgy

Kraj:
Grecja / Greece

Data powstania:
2007

Gatunek muzyczny:
alternative, dark electro, ebm, electro, industrial

WWW:
https://www.facebook.com/TECHN0L0RGY/

Skład zespołu:

DAV1D - wokale
LAU - klawisze


Biografia:

Technolorgy jest muzycznym projektem alternatywnej elektroniki z Thessalonik, w Grecji, założonym w 2007 przez DAV1D'a (wokal) i LAU (klawisze).
Duet, ze swoim zróżnicowaniem muzycznym i wpływami lirycznymi, stara się łączyć ostre bity z chwytliwymi i mrocznymi melodiami oraz inteligentnym tekstem, często nasycając je sarkazmem, doprawionym różnymi samplami z filmów.

Po wydaniu własnym nakładem dwóch EP'ek ("ScreenPlay" w 2008 i "Artificial Heaven" w 2010), debiutancki album "Endtimes In Vogue" został wydany przez DWA (Japan) w 2012, uzyskując powszechne uznanie. W celu promocji wydawnictwa, Technolorgy również stworzyło swój pierwszy wideoklip, dla będącego hitem na parkietach klubowych "Escape", w 2013.

Utwory Technolorgy jak i ich remiksy, znajdują się na różnych kompilacjach i albumach, a zespół regularnie udaje się w trasy od 2009, dzieląc scenę jak dotąd z takimi zespołami jak między innymi Siva Six, Cygnosic, Hocico, C-Lekktor.

W 2014 wchodzi ponownie do Lunatech Sounds Studio, współpracując z producentem Dimitri N. Douvras'em (znanym również jako Herr Khaos) w celu nagrania nowego albumu "Dying Stars" (ukazuje się wiosną 2015). W tym samym czasie Technolorgy gra na dwóch ważnych koncertach u boku Diary of Dreams (listopad 2014) i Covenant (grudzień 2014).
W kwietniu 2015 ukazuje się singiel i wideo dla "Crestfallen", prezentujące nowy wygląd i brzmienie Technolorgy.