AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
The Crystalline Effect - Glass


Czytano: 4078 razy

85%


Wykonawca:

Katalog płyt:
Zaczęłam słuchać tego albumu od drugiej płyty i nawet nie mam wewnętrznej potrzeby zakończenia przyjemności słuchania jej. Polecam wszystkim , którzy lubią niezłą zabawę spod znaku „Remiks!”. Ciekawe przekształcenia zaledwie kilku utworów (dokładnie 6 w 12 kombinacjach!) zaspokajają najbardziej wybrednych. Już na dzień dobry powaliły mnie dwa pierwsze kawałki. Eteryczny, nieuchwytny głos Elenor i muzyka jak jej bicie serca, ledwo wyczuwalne w „Why Do I hate myself ” uwiodły mnie natychmiastowo. Drugi utwór „Another rainy day” to po prostu hit! Tak uważam i piszę petycję do dj’ów imprez. Jest porywający, a przy tym nie przytłacza. Trzeci utwór to znowu „Why...”- wersja tak atmosferyczna, że zmieniam opcję. Na dzień dobry powaliły mnie trzy pierwsze kawałki. Słucham dalej już tylko przez pryzmat początku płyty. Jest jeszcze jeden utwór, który zasługuje na uwagę. Utwór „Poetry” to już czysta amorficzność, przepływ bezkształtu, jak nie uformowany strumień światła, który zalewa swym ciepłem. 
Pierwsza płyta przekonuje mnie, iż na pewno, co się udało zespołowi, to adekwatność oprawy graficznej do muzyki. Z okładki albumu bije zimno, wręcz mrożący chłód. Faktycznie daje poczucie, że otacza mnie szklany świat, a metaliczny połysk bieli oślepia ze zdjęć. W ciekawy sposób udało się zespołowi poprzez dźwięki uzyskać poczucie trwałości szkła, które może otoczyć nas nieugietą taflą, ale zarazem poczucie jego kruchości, chwilowości. Muzyka Petera Crane i glos Elenor świetnie ukazują tę dwoistość. W utworze „Gabriel” jej krzyk, gdzieś w labiryncie białych linii... Zaś pierwszy utwór „Vampiric Touch” jest kluczem do mej pamięci-powracam do niego, bo do niego nie można nie wrócić.
Muzyka delikatna, ale i energiczna, lekkie elektroniczne orzeźwienie. Zimne, oślepiające światła i ciepły głos wokalistki. Polecam!

CD1:
1. Vampyric Touch
2. Why Do I Hate Myself
3. Another Rainy Day
4. At 6 O'clock
5. Glass
6. 10K
7. Gabriel
8. Primitive Line
9. Ideologically Illogical
10. I Feel Fear, Cold, Alone
11. Poetry
12. Uncertainty

CD2:
1. Why Do I Hate Myself (Tankt Remix)
2. Another Rainy Day (Numb Remix By Angel Theory)
3. Why Do I Hate Myself (Ivory Frequency Remix)
4. At 6 O'clock (Skoyz Remix)
5. Gabriel (Fallen Angel Remix By Angelspit)
6. At 6 O'clock (Stark Remix)
7. Another Rainy Day (Ctrler Remix)
8. Why Do I Hate Myself (Az-Rotator Remix)
9. Uncertainty (Implant Remix)
10. Another Rainy Day (Dunkelwerk Remix)
11. Poetry (Dandelion Wine Remix)
12. Uncertainty (Sobriquet Remix)

Autor:
Tłumacz: Nathashah
Data dodania: 2005-10-10 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: