AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
The Fallacy
Dyskografia:

The Fallacy
The Fallacy

The Fallacy
The Fallacy

Kraj:
Chile / Republic of Chile

Data powstania:
2007

Gatunek muzyczny:
Gothic Metal, Gothic Rock, post-punk

WWW:
http://www.the-fallacy.com
https://www.facebook.com/thefallacygothic

Skład zespołu:

Angeline Bernini: wokal, gitara
Marco Cusato: wokal, gitara
Niko Arell: gitara basowa

Biografia:

2007 - Po zakończeniu działalności ważnego chilijskiego gotycko/rockowego zespołu – Capital -  Marco Cusato zajął się nagrywaniem Demo z nowymi piosenkami swojego kolejnego, rodzącego się projektu. Pomysłem było opracowanie zespołu, który dźwiękowo nie będzie zbyt ciężki, a jednocześnie będzie odrobinę metalowy i oczywiście gotycki. Przy tworzeniu Marco wspierał Matt Giruria (perkusja) i wspólnie prowadzili prace nad nagrywaniem pierwszej EP’ki - The Fallacy. Jako trzecia do składu dołączyła ze swoim damskim wokalem  Viviana Torres.

2008 - W lutym Viviana Torres (drugi wokal i chórki) z powodów osobistych odchodzi od The Fallacy. Rozpoczęły się poszukiwania nowego członka zespołu, który wypełniłby puste miejsce po Vivianie. Już w kwietniu tego samego roku do składu dołącza Angeline Bernini, wcześniej nagrane na potrzeby EP’ki ścieżki wokalne zostają wykasowane i ponownie pod skrzydłami Attic Records Label, The Fallacy zaczyna nagrywać album. Po serii żmudnych prób, sesji zdjęciowych i nagraniowych z Angeliną, integrując talenty nowej wokalno/gitarowej partnerki, zespół dostaje ogromnej muzycznej siły, ogłady i jednocześnie energii.

2009 – został wydany pierwszy album The Fallacy ‘‘Falling Roses’’. W ramach promocji album był dostępny do darmowego pobrania z oficjalnej strony zespołu. Niedługo po tym wydarzeniu Matt Giuria z powodów osobistych i związanych z nimi brakiem czasu opuścił zespół. Na jego miejsce szybko wstąpił Jean Pierre. W czerwcu tego samego roku Angeline nawiązuje kontakt ze swoim przyjacielem Niko Arell’em, który zasila skład jako gitarzysta basowy. Po kilku miesiącach prób , zespół w końcu był gotowy do tego aby komponować nowe utwory na drugi album.

2010 – W maju tego roku Jean Pierre opuszcza zespół i The Fallacy zdecydowali się pójść dalej wykorzystując zarejestrowane wcześniej sekwencje nagranej perkusji. W sierpniu odbyła się trasa koncertowa zespołu po Kolumbii i światło dzienne ujrzał też nowy album TF - “Beyond The Mist”, w grudniu muzycy promując z wielkim show swoje najnowsze wydawnictwo odwiedzili Argentynę. Wreszcie tournée kończy się z całkowitym sukcesem w Santiago - Chile.

2011 – Zespół kontynuuje promowanie albumu i rezerwuje ostatnie daty swojego kolejnego nadchodzącego tournée. Również w tym roku The Fallacy rozpoczynają prace nad swoim trzecim studyjnym albumem.

2012 – Nowy album pod tytułem '‘Love Division’'. jest gotowy do wydania w sierpniu tego roku. Promocja krążka obejmuje tournée objeżdżające Amerykę Łacińską (Argentynę, Kolumbię, Ekwador, Peru, Chile). Natomiast światowa trasa The Fallacy jest planowana na rok następny i ma obejmować (USA, Rosję, Chiny i Indie).

2013 – Zespół podpisał kontrakt z rosyjską wytwórnią ‘Dark Media Group’ a następnie w Rosji i krajach WNP wydał EP ‘‘Drops of Fire.’’ Światowe tournée promujące album '‘Love Division’' rozpoczyna się w Stanach Zjednoczonych i składa się z jedenastu koncertów na terenach Florydy, Nowego Jorku, Północnej Karoliny, Południowej Karoliny i Pensylwanii.