AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
The Hiram Key
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

The Hiram Key
Logo - The Hiram Key

The Hiram Key
Gary & Sean

Kraj:
Wielka Brytania / United Kingdom

Data powstania:
2008

Gatunek muzyczny:
Gothic Rock, post-punk

WWW:
http://thehiramkey.co.uk
http://www.myspace.com/thehiramkey

Skład zespołu:

Gary Ash - wokal, gitara
Belle Star - perkusja
Sean Flude - bas


Biografia:

Powstały z poczucia niezadowolenia z kierunku w jaki gotycka scena ewoluowała ostatnio, The Hiram Key zamierzają uzdrowić gatunek grając muzykę jakiej sami chcieliby słuchać. Wbrew pozorom nie kierują się wyłącznie samolubnym motywem, jako że częścią ich planu jest pokazanie nastoletnim gothom jak poprawnie wykonać makijaż, a co najważniejsze, jak grac na prawdziwych instrumentach.

The Hiram Key składa się z ex- członków różnych gotyckich zespołów, Gary Clarke (ex-Nosferatu), Sean Flude (ex-Noah),  i Belle Star (Nosferatu/Killing Miranda). Zainspirowani takimi wykonawcami jak Bowie, Placebo, The Cure, Bauhaus, The Psychedelic Furs, Gary Numan oraz Joy Division, ci panowie z pewnością czerpali z tego samego źródła, aby następnie, odczuwawszy przesycenie, nasycać sie w końcu własną marka. Z utworami takimi jak 'This Train' i 'Solomon's Tears', The Hiram Key prezentują ostrożnie wymyślone melodie, daleko im jednak do bycia wyrachowanymi czy oklepanymi, melodie, które sprawiają, że nóżki odziane w czarne buciki same będą tańczyć. Przypomina to jakby Ian McCulloch udawał Davida Bowie wspomagając The Cure skrzyżowane (w wersji dynamicznej) z Sisters of Mercy.

14 lutego 2011 wydana została EP-ka The Hiram Key - 'The Quest EP', z czterema utworami zremiksowanymi przez Luxury Stranger, The Last Cry, oraz dwa specjalne 'old skool goth' nazwiska. Wiosną 2011 roku ukazał się ich debiutancki album, który odsłonił przed nami utwór, na którym usłyszeć można Lola Tolhursta grającego na syntezatorze. Następnie zespół zagra serię koncertów w Europie i USA, włączając występ na WGT (Leipzig), oraz kilka koncertów z Ikon. Ten zespół jest zdeterminowany wyleczyć gotycką scenę wyciągając ja z przesiąkniętych EBM klubów oraz obiecuje dostarczyć kilka solidnych piosenek, którym nie można powiedzieć "boo!".