AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
The Sisters of Mercy
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

The Sisters of Mercy
Andrew Eldritch - Amphi Festival 2012

The Sisters of Mercy
The Sisters of Mercy - Amphi Festival 2012

Kraj:
Wielka Brytania / United Kingdom

Data powstania:
1977

Gatunek muzyczny:
electronic, Gothic, Gothic Rock, industrial, post-punk

WWW:
http://www.the-sisters-of-mercy.com/

Skład zespołu:

Andrew Eldritch
Chris Catalyst
Ben Christo


Biografia:

The Sisters of Mercy rozpoczęli działalność w 1977 w Leeds, Wielka Brytania. Po tym jak zespół zyskał sławę na podziemnej scenie muzycznej, odniósł również sukces komercyjny, którego przełom nastąpił w połowie lat 80-tych, utrzymując się aż do wczesnych lat 90-tych, kiedy to w ramach protestu przeciw polityce swojej wytwórni płytowej zaprzestał nagrywania nowego materiału.
Obecnie zespół tylko koncertuje.

The Sisters of Mercy wydali trzy pełno prawne albumy studyjne -  "First and Last and Always" (1985), "Floodland" (1987) i "Vision Thing", ostatni z nich ukazał się w 1990. Każdy został nagrany w innym składzie; wokalistą i autorem tekstów był Andrew Eldritch, i wraz z automatem perkusyjnym nazywanym Doktor Avalanche, są jedynymi stałymi punktami w składzie. Eldritch i Avalanche byli również zaangażowani w The Sisterhood, projekt poboczny który powstał wskutek sporu Eldritch'a z byłymi członkami grupy.

Zespół zaprzestał działalności nagraniowej w 1993, kiedy zaprotestował przeciw wytwórni płytowej Time Warner, oskarżanej o zatrzymywanie części tantiem i niekompetencję. Pomimo tego, że Time Warner w końcu uwolnił formację w 1997 od zawartej umowy, nie podpisali oni kontraktu z żadną inną wytwórnią, pomimo tego, że podczas występów na żywo wciąż pojawiają się nowe utwory.

Od 1985, kiedy pierwotni muzycy odeszli, The Sisters of Mercy stał się artystycznym wehikułem Eldritch'a.
Byli członkowie grupy założyli takie zespoły jak Ghost Dance i the Mission