AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Tomasz Mreńca / Ambienty
Tomasz Mreńca  / Ambienty - Warszawa, Klub SPATiF
Rozpoczęcie: Sobota 2019-05-18 20:00
Zakończenie: Niedziela 2019-05-19 03:00
Wstęp: 20 zł – 30 zł
Www: Zobacz
Autor: carpenterk
Kategoria: Koncert + impreza
Miejsce:Poland, Warszawa, Klub SPATiF (Aleje Ujazdowskie 45)
koncert: TOMASZ MREŃCA (skrzypce, syntezatory elektronika)
after party: AMBIENTY (Dj set Ani Pietrzak)
bilety Going.

TOMASZ MREŃCA, to artysta tworzący elektroniczno-akustyczne kompozycje na pograniczu gatunków, balansując między ambientem a muzyką eksperymentalną. Tomasz jest autorem dwóch solowych albumów, wydanego w lutym 2018 roku "Peak" (Nowe Nagrania) oraz opublikowanego w 2016, debiutanckiego "Land" (For Tune). Wrocławianin ponadto koncertuje z takimi artystami, jak Baasch oraz Daniel Spaleniak. Mreńca realizuje się również jako kompozytor muzyki do spektakli teatralnych i innych nieszablonowych projektów

Press info:
"Bardzo podoba mi się brzmienie tego albumu, subtelnie zamazujące granicę między przetwarzaniem akustycznych barw a obróbką syntetycznych. Podtrzymuję też wszystko, co pisałem poprzednio o Mreńcy. Potrafi ściągnąć uwagę muzyką instrumentalną z tej krzyżówkowej kategorii i ją utrzymać."

Tak o najnowszym albumie Tomasza Mreńcy, zatytułowanym "Peak", rozpisywał się w swej recenzji znany i ceniony krytyk muzyczny Bartek Chaciński. Powyższe słowa pochwały na temat najnowszego wydawnictwa wrocławskiego skrzypka, producenta i kompozytora nie są odosobnione. Materiał zawarty na "Peak" został bowiem szerzej doceniony i znalazł się wśród wielu podsumowań najlepszych płyt 2018, gdzie dziennikarze i opiniotwórcy zwracali przede wszystkim uwagę na oryginalne brzmienie wydawnictwa, wyrazistość kompozycji oraz przemyślaną równowagę między ambientem a muzyką elektroniczną. Słowa te bardzo precyzyjnie oddają klimat muzyki, jaki Tomasz buduje nie tylko w czasie swoich nagrań studyjnych, ale również w trakcie występów na żywo.

"Muzyka ciemna, arktyczna, mroczna i jednocześnie na swój sposób elegancka, galowa, odziana w piękne szaty. Taniec arpeggiów przeplata się z plamionym, dronowym podkładem. Do tego dochodzą szumy, trzaski, delikatne załamania dźwięku, które dopełniają brzmienie niczym filtr."

Powyższy cytat pochodzący z serwisu Nowamuzyka.pl bardzo trafnie opisuje specyficzną, dźwiękową podróż, do której Tomasz zaprasza podczas swoich koncertów. Jego występy bazują w głównej mierze na złożonych, często nakładających się na siebie partach skrzypcowych, które artysta łączy jednocześnie z głębokim brzmieniem syntezatorów analogowych. Koncerty Mreńcy nie są przy tym oparte na sztywnych, kompozytorskich ramach, a raczej luźniejszych strukturach, które są z dużą świadomością kontrolowane. Przekonali się o tym słuchacze, którzy uczestniczyli w występach Tomka m.in. na: Soundrive w Gdańsku, Before Ambientalnym we Wrocławiu, Festiwalu Tchnienia w Baligrodzie (Bieszczady), Temple of Silence w Ostrowie Wielkopolskim czy też podczas Piątego Śląskiego Salonu Ambientu w Katowicach.

www.mrenca.com

bilety 20/25/30 Going.