AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Ulterior
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Ulterior
Ulterior

Ulterior
Ulterior

Kraj:
Wielka Brytania / United Kingdom

Data powstania:
2006

Gatunek muzyczny:
electronic, experimental, post-punk

WWW:
http://www.ulteriorlondon.com/
https://www.facebook.com/ulteriorlondon

Skład zespołu:

Simmons (Paul Simmons) - gitara                        
Honey (Paul McGregor) - wokal                             
Mickey (Michael Ellis) - bas                                 
MCG (Benn McGregor) - syntezatory, maszyny 
Byli członkowie:
Motorcycle Boy (Karl Januskevicius) 
EX – synth                                 
 

Biografia:

Ulterior to zespół post – punkowy założony  w 2006 roku w Londynie, związany z niezależną wytwórnią Disc Error Recordings.  Czterej członkowie zespołu występują pod pseudonimami: Simmons, Honey, Mickey oraz MCG. Zespół pod koniec 2006 roku zawiązało trzech panów: piłkarz Paul McGregor (Honey ) , jego brat Benn ( MCG ) oraz gitarzysta Paul Simmons ( Simmons ).
Ciekawostka.
Paul McGregor jako zawodowy piłkarz występował w roli napastnika w latach 1991 do 2003 r. w Premier League i Pucharze UEFA w zespole Nottingham Forest. W wieku 29 lat Paul postanowił wycofać się z zawodowego futbolu na emeryturę i podjąć karierę muzyczną
W 2007 do zespołu dołączył klawiszowiec  Karl Januskevicius (Motorcycle Boy). Po kilku występach w Londynie i wydaniu debiutanckiego singla „Wipons” , Ulterior wystąpił jak o support prze zespołem The Horrors na imprezie Shockwaves NME Awards 2008 w London Astoria.
Brytyjski magazyn muzyki rockowej i pop „The Quietus” docenił ten występ pisząc między innymi:  „konsekwentnie grając jeden z najbardziej intensywnych koncertów w ostatnich kilku latach”.
Rok 2008 to zmiana instrumentarium, Januskevicius przesiada się na gitarę basową. Rok 2009 to Europejskie występy  zespołu z The Sisters Of Mercy. W lutym, w przeddzień startu trasy koncertowej, powołując się na problemy zdrowotne i osobiste zespół opuścił Karl Januskevicius. 
Zastąpił go gitarzysta basowy Michael Ellis ( Mickey ). Informacje o zespole pojawiały się w prasie drukowanej np. NME, The Stool Pigeon, Vice Magazine czy Artrocker.
Ulterior współpracuje ze znanym Bośniackim producentem Zlaya Hadżiciem związanym z Amsterdamskim Studio 150.