AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
V/A - Castle Party 2007


Czytano: 4878 razy

60%


Galerie:

Ostatnie tematy na forum:

Pewnego popołudnia do moich rąk trafiła składanka będąca podsumowaniem tegorocznej edycji Castle Party 2007 na którym zgarały między innymi takie zespoły jak Diary of Dreams, Diorama czy Suicide Commando. Pierwsze zetknięcie z płytą nie pozostawiło mi wątpliwości iż mam do czynienia ze składanką w której większość utworów zupełnie do siebie nie pasuje. Jednak intuicja nakazała mi jeszcze raz przejrzeć line-up i spojrzeć na ten krążek pod innym kątem.

Pierwsza kwestia : utwory. Jak na podsumowanie tegorocznej edycji tegoż wydarzenia rozczarował mnie niemalże brak piosenek w wersji live. Niemalże - gdyż moim skromnym zdaniem jeden kawałek w wersji live głównej gwiazdy festiwalu - Diary of Dreams - to stanowczo za mało. Za mało, by osoby, które uczestniczyły w tym wydarzeniu mogły powspominać miłe chwile spędzone na tegorocznym CP. Z koleji interesująco przedstawia się utwór Fading Colours „It Used To Be...” ( Cp2007 Mix) dzięki któremu nabrałem ochoty na przesłuchanie płyty do końca i podjęcia się tej recenzji. Utwór IAMX „Kiss & Swallow” (Manic Version) odpowiednio wprowadził mnie w klimat wersji live utworu The Curse - Diary of Dreams. I niestety tutaj wspomniany "klimat" płyty się kończy. Nie ratuje go nawet świetny "Zeitgeist" Mortiisa i "Bind, Torture, Kill" Suicide Commando na zakończenie. Mass Kotki „Sweet Melody” to utwór który zdecydowanie jest największą pomyłką tej składanki, zaś przy Angelspit poczułem się jak przy rapie wzorowanym na gothic rocku. Pomijam fakt że te dwa utwory są strasznie monotonne, i po mniej więcej 2 minutach się najzwyczajniej w świecie nudzą. Druga kwestia: A co płyta ma do zaoferowania osobom, które nie były na tegorocznym Castle Party? Otóż od początku widać, że składanka miała bardziej na celu przybliżyć tegoroczny line-up osobom, które nie były obecne na tej edycji, niż pozwalać na oddanie klimatu, który panował podczas koncertów. Osoby które nie słyszały wcześniej niektórych zespołów, mają świetną okazję do nadrobienia zaległości.
No dobrze, lecz ktoś mógłby równie dobrze spytać się - czy są to najlepsze kompozycje tych bandów, które występowały na żywo podczas Castle Party 2007. Moja odpowiedź brzmi jednoznacznie - nie, gdyż to czy dany utwór nam się podoba czy też nie, zależy od osobistych preferencji.

Podsumowując: Na pewno nie można ganić firmy Big Blue Records za to, że nie umieściła na płycie "najlepszych z najlepszych", gdyż podczas CP 2007 zespoły zagrały tylko niektóre utwory ze swojego całego dorobku muzycznego. Nie można jednak również pochwalić płyty za ilość kawałków live. Jeden utwór w wersji koncertowej to z pewnością za mało, jak na płytę sygnowaną nazwą tegorocznego festiwalu. Płyta ta powinna była zostać wydana przed CP 2007 (nawet bez tej jednej wersji live ), gdyż byłaby świetną zapowiedzią line-up'u tegorocznego festiwalu w Bolkowie. Jako podsumowanie festiwalu wypada zdecydowanie słabiej i nie ma nic do zaoferowania osobom które uczestniczyły w tym wydarzeniu.

Tracklista:

01. Frontline Assembly - Beneath The Rubble (Combichrist Remix)
02. Fading Colours - It Used To Be... (Cp2007 Mix)
03. IAmX - Kiss & Swallow (Manic Version)
04. Diary Of Dreams - The Curse (Live)
05. Pride And Fall - Adored
06. Catastrophe Ballet - Consequently
07. Desdemona - Eternal Flame
08. Mass Kotki - Sweet Melody
09. Angelspit - Create Desire
10. The Legendary Pink Dots - Peace Of Mind
11. Cemetery Of Scream - Absinthe
12. Diorama - Logic Friends
13. Miguel And The Living Dead - Black Magic Sex Terror
14. NFD - Descent
15. Mortiis - Zeitgeist
16. Suicide Commando - Bind, Torture, Kill
Autor:
Tłumacz: SVN
Data dodania: 2008-08-04 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: