AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Wagon Club
Najnowsze galerie:

Polska, Wrocław, Pl. Orląt Lwowskich 20a


WWW: http://www.wagonclub.com/
E-mail: wagon@wagonclub.com
Telefon: +48 502-041-480

Wagon Club jest miejscem jedynym swojego rodzaju. Składa się z trzech punktów: piwnicy, ogródka oraz dwóch wagonów kolejowych, a wszystko mieści się na terenie dawnego Dworca Świebodzkiego.

PIWNICA: Wnętrze utrzymane jest w stylu kolejowym: stare tabliczki, lampy kolejowe, siedzenia, a przez środek piwnicy przebiega zwrotnica kolejowa z torowiskiem. W piwnicy ze ścian wystają wmurowane wózki z kolejki wąskotorowej. Ściany zdobią obrazki w klimacie Gigera. Atmosfera jest mroczna, ale przyjemny. Nic z wyposażenia nie trafiło tu prosto ze sklepu. Siedzimy w lożach, gdzie drewniane ławy przypominają siedzenia w pociągach drugiej klasy.

OGRÓDEK: Gdy chcesz dać odpocząć uszom od mechanicznych brzmień, można zmienić klimat udając się na ogródek, którego wyposażenie również zdobią kolejowe przedmioty.

WAGONY: Jednak największą atrakcją jest lokal mieszczący się w prawdziwych wagonach kolejowych. Nie ma drugiego takiego w naszym mieście. Zapraszamy codziennie.
Najbardziej specyficzna dla tego miejsca jest muzyka technicznego klimatu: acid techno, tekno, hardtek, schranz, minimal, drum & bass, po muzykę reggae oraz koncerty.