AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Wardruna
Wardruna  - Gdańsk, Gdański Teatr Szekspirowski/The Gdansk Shakespeare Theatre
Rozpoczęcie: Wtorek 2019-11-19 19:00
Zakończenie: Wtorek 2019-11-19 23:00
Wstęp: 170 zł / 200 zł
Www: Zobacz
Autor: carpenterk
Kategoria: Koncert
Gdański Teatr Szekspirowski/The Gdansk Shakespeare Theatre

Polska
Gdańsk
Wojciecha Bogusławskiego 1
W listopadzie 2019 r., norweska Wardruna wyrusza w trasę promującą wydany w tym roku album "Skald". Formacja założona przez Einara Selvika swój debiutancki album wydała w 2009 roku. Była to pierwsza płyta z planowanej trylogii runicznej. Muzycy komponują i wykonują utwory wykorzystując stare nordyckie instrumenty, a teksty pisane zarówno w norweskim jak i starym, nordyckim języku uzupełniają piękne kompozycje, budując wyjątkowy klimat surowej północy. Chociaż muzyka Wardruny często charakteryzowana jest jako folk czy ambient, to jednak żaden z tych gatunków nie jest w stanie opisać jej wyjątkowego stylu. W październiku 2017 r. Wardruna wystąpiła w Gdański Teatr Szekspirowski/The Gdansk Shakespeare Theatre na wyprzedanym koncercie, promując trzeci album pt. "Ragnarok", zamykający płytową trylogię runiczną. Album "Skald", który ukazał się w listopadzie 2018 r. jest czwartym wydawnictwem grupy i zawiera materiał muzyczny, który wykorzystany został w popularnym serialu Vikings.

W listopadzie 2019 r. zespół powróci do Gdańska i zagra koncert na scenie Teatru Szekspirowskiego.
Einar Selvik, lider Wadruny o zbliżającej się trasie: "Od dziesięciu lat niemal cały czas gramy koncerty, i chcemy teraz skupić się nagrywaniu nowego materiału. Dlatego już teraz ogłaszamy przyszłoroczną trasę. Rok 2019 będzie też zamykał dekadę działalności Wardruny i z tego względu będzie dla nas szczególnie ważny.".

Bilety na wydarzenie dostępne będą od 10 grudnia 2018 r.
170 zł (stojące)
200 zł (siedzące)
Informacje o sprzedaży biletów na https://teatrszekspirowski.pl/
W dniu koncertu dostępna będzie ograniczona pula biletów kolekcjonerskich, które będzie można wymienić za bilety drukowane z systemu sprzedaży online i kasy Teatru Szekspirowskiego.

Organizatorem wydarzenia jest Gdański Teatr Szekspirowski/The Gdansk Shakespeare Theatre oraz Iron Realm Productions.