AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Warsaw Dark Electro Festival vol.4
Warsaw Dark Electro Festival vol.4 - Warszawa, Progresja Music Zone
Rozpoczęcie: Sobota 2019-03-30 19:00
Zakończenie: Niedziela 2019-03-31 02:00
Wstęp: 149-190 PLN
Www: Zobacz
Autor: pornocreep
Kategoria: Festiwal
Progresja Music ZoneProgresja Music Zone

Polska
Warszawa
Fort Wola 22
Agencja HQ44 oraz Progresja z przyjemnością zaprasza na czwartą edycję Warsaw Dark Electro Festival. 
Dzięki naszej imprezie będziemy mieli możliwość zaprezentowania Wam artystów związanych z szeroko pojętą sceną niezależnej muzyki elektronicznej i nie tylko.
Headlinerem czwartej edycji będzie niemiecka formacja OOMPH!

OOMPH! [Niemcy] - crossover, neue deutsche härte, industrial
Kirlian Camera (official) - electronica, dark-wave

następni Artyści do potwierdzenia niebawem.

Po koncertach zapraszamy na After-Party do samego rana w klubie Progresja.

Bilety w cenie:
149 PLN - I pula
169 PLN - II pula
190 PLN - w dniu koncertu
dostępne od 01.06.2018 poprzez stronę www klubu Progresja 
a także poprzez bileterię www.ticketmaster.pl oraz we wszystkich salonach empik na terenie Polski. 

OOMPH!
Oomph! (stare angielskie określenie na polot, rozmach, sexappeal) – niemiecki zespół, założony w 1989 roku w Wolfsburgu. Są jednymi (po KMFDM i Die Krupps) z prekursorów łączenia metalu i industrialu, chociaż na pierwszym albumie Oomph! doszukać można się inspiracji zespołem Nitzer Ebb (Die Krupps i Nitzer Ebb wydali razem singel The Machineries of Joy w 1989 roku, kiedy to Oomph! debiutował). Mimo wszystko muzykę zespołu często trudno jest jednoznacznie zaszufladkować, dlatego można spotkać się z określeniem ich muzyki jako crossover, chociaż najczęściej szufladkuje się ją jako neue deutsche härte.

Członkowie zespołu słuchają różnych gatunków muzyki, a do niektórych piosenek zainspirowały ich tacy wykonawcy jak np. The Beatles, ABBA, Depeche Mode, Nine Inch Nails, Björk, Garbage, KoЯn czy nawet Mozart.

Piosenki zespołu śpiewane są zarówno w języku niemieckim, jak i angielskim. Ponadto zespół swoje niemieckie piosenki publikuje w anglojęzycznych wersjach. Skład zespołu poza koncertami nie uległ żadnej zmianie, od początku jego istnienia w jego skład wchodzi stała trójka: Dero, Crap i Flux.

Styl zespołu zmienił się pomiędzy debiutanckim albumem Oomph! (1992), a następnym w kolejności Sperm (1994) – zdecydowano się na więcej gitarowego brzmienia i mniej elektroniki. Ów zabieg stał się inspiracją dla wielu innych zespołów, w tym Rammstein, co zespół kilkakrotnie podkreślał.

Pierwsze albumy zespołu wydane zostały przez wytwórnie Machinery i Virgin Schallplatten, od 2004 roku jest to Supersonic Records (oddział BMG). W tym samym roku po raz pierwszy na szczyty niemieckich list przebojów dostała się piosenka Oomph! – Augen auf!, która znalazła się także na soundtracku do gry FIFA 2005. Wydany w marcu 2006 roku album GlaubeLiebeTod promowały teledyski i single Gott ist ein Popstar (wzbudzający pewne kontrowersje), Das letzte Streichholz i Die Schlinge (wraz z Apocalypticą). Także w 2006 roku pojawiły się dwie kompilacje: 1998-2001: Best of Virgin Years i Delikatessen. Znalazły się na nich piosenki z poprzednich albumów oraz niepublikowane wcześniej wersje niektórych z nich, np. instrumentalna wersja Swallow, wersje na żywo Gekreuzigt i Unsere Rettungczy remake Gekreuzigt 2006 oraz cover The Power of Love zespołu Frankie Goes to Hollywood.

9 lutego 2007 roku zespół wystąpił na niemieckim odpowiedniku Eurowizji nazywanym Bundesvision. Jako reprezentant Dolnej Saksoniiwraz z piosenkarką zespołu Die Happy Martą Jandovą wykonali utwór Träumst du?, zwyciężając konkurs. Po tym wydarzeniu Delikatessen zostało wydane ponownie, zaktualizowane o nową wersję utworu z Jandovą. W tym samym roku premierę miało pierwsze koncertowe DVD, Rohstoff.

Ostatnim jak do tej pory albumem studyjnym jest XXV z 2015. 
Formacja na koncertach w 2019 będzie promowała swój nowy 13 album, którego premiera przewidziana jest na początku przyszłego roku.