AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
WROCŁAW EBM EVENT
Wykonawca:

Ostatnie tematy na forum:

! WYDARZENIE PATRONOWANE !

WROCŁAW EBM EVENT - Wrocław, Akademia Club
Rozpoczęcie: Sobota 2019-09-14 20:00
Zakończenie: Sobota 2019-09-14 04:00
Wstęp: 85 zł – 120 zł
Www: Zobacz
Autor: WROCŁAW EBM EVENT
Kategoria: Koncert + impreza
Miejsce:Polska, Wrocław, Akademia Club (ul.Grunwaldzka 67)
Impreza muzyczna w klimacie OLD SHOOL EBM i ciężkiego elektronicznego grania.

FRONTAL to zespół założony w 2007 roku w Rostock, Mecklenburg-Vorpommern, Germany. Założyciele Alexander Wobig, Dennis Rehm. Programowanie i wokal Alex, perkusja Denis. Zespół wydał cztery albumy studyjne. To bardzo ciekawy band charakteryzujący się dość niskim wokalem Alexa i rytmicznym i dość melodyjnym brzmieniem. Zespół chętnie wchodzi w inter reakcje na koncertach z fanami OLD SHOOL EBM. Informacje zespołu FRONTAL "Wir sind wir"

ASTMA to boczny projekt Stroma ze starej szkoły, utworzony w 2001 roku. Zespół stopniowo rozwinął własną markę, old school, umiejętnie łącząc synthpop, punk."600 Pounds of Body" to kulminacja 15 lat krwi, potu i łez. Zespół niedoceniany, ale bardzo energetyczny z bardzo specyficznym brzmieniem.

Düsseldorf jest niewątpliwie jednym z pionierskich projektów stylistyki EBM w Polsce. Rozpoczęty w 1989 roku w Katowicach przez wokalistę Adama Białonia i klawiszowca Adama Radeckiego, zespół był wyrazem fascynacji eksperymentami w stylu wczesnego Kraftwerk, Cabaret Voltaire i Frontu 242. Tworzenie muzyki było tylko punktem wyjścia. Później pojawiły się pomysły na happeningi o typowo przemysłowym charakterze, odbywające się w budynkach przemysłowych. Dominowała tam - oprócz głosu i mówionych manifestów - muzyka maszyn, "grała" na żywo i była w 100% akustyczna (tj. Koła zębate, koła i inne mechanizmy, które wytwarzają dźwięk). Oprócz występów grupa opublikowała ulotki, eksperymentowała z fotografią i nagrała dużo muzyki studyjnej, stopniowo odchodząc od początkowych założeń prymitywnego, spontanicznego industrialnego rytmu i dźwięku. W 1993 roku zespół przerwał pracę, aby realizować się w różnych projektach. Po 20-letniej przerwie Düsseldorf odrodził się.
Etykietowanie zespołu jako EBM to nadmierne uproszczenie - w ich muzyce słychać echa nowej fali i wczesnego industrialu, uzupełnione synth-punkowym rytmem Suicide, minimalistycznymi i agresywnymi uderzeniami związanymi z DAF, marszową energią przywodzącą na myśl prace Laibacha, poesy tekstów w duchu Soft Cell, a wszystko to przyprawione bardzo punkową ruchliwością. Düsseldorf to synteza i kwintesencja tego, co najciekawsze w muzyce postindustrialnej lat osiemdziesiątych.

B.T.D.O to instrumentalny projekt Anhalt / Oldschool EBM utworzony w Katowicach w 2009 roku. Jego pierwszy debiutancki album promocyjny (Butaprendisko - Promo) ukazał się w 2010 roku i zyskał uznanie wśród słuchaczy EBM z całego świata.
Po prawie dwóch latach nieobecności zmienił nazwę projektu z Butaprendisko na B.T.D.O, a w lutym 2012 roku dał swoim fanom kolejny świetny, piętnasto-ścieżkowy drugi album - "Homebrew" - dostępny całkowicie za darmo.

SKON to polski jednoosobowy projekt, który powstał w 2001 roku w Ziębicach na Dolnym Śląsku autorstwa Daniela Cichowskiego. Muzyka, którą prezentuje Daniel, to połączenie electro / industrialu, gotyku i folku.

dis=xia to instrumentalny projekt Filipa Sebastiana Gracza z Wrocławia. Sebastian gra muzykę, od techno po ebm. Tworzy brzmienia bardzo często z własnoręcznie zrobionych instrumentów.