AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Wywiad z d'Archagel


Czytano: 11420 razy


Galerie:

Ostatnie tematy na forum:

Khocico: Ostatnio w zespole dokonały sie pewne zmiany w składzie - dlaczego, jakie to zmiany i jak wpłynie to na muzykę prezentowaną przez D'Archangel? Czy planowane są dalsze zmiany kadrowe w zespole? ;)

-Angelo (voc): Zmiana w składzie dotyczy tylko gitarzysty. Z powodu długiej nieobecności w kraju Łukasza (poprzedniego gitarzysty) na zastępstwo wzieliśmy naszego wieloletniego przyjaciela Marka, i tak już zostało. Nie jest wykluczone jednak, że z Łukaszem jeszcze coś kiedyś zrobimy. Myślę, że ta zmiana nie wpływa na muzykę aż tak mocno, może tylko zrobiło się momentami bardziej rockowo. Inne zmiany w składzie podstawowym nie są przewidziane. Na koncertach dodatkowo wspomaga nas obsługując podkłady z loop'ami i automat perkusyjny inny nasz kolega, Einar.

K: Na najbliższym koncercie (17.06.2006) planowana jest prezentacja coverów. Jakie to covery i jaka jest Wasza interpretacja wybranych przez Was utworów? Czy planujecie zamieścić jakieś covery na albumie?

-A: Pomysł z większą ilością coverów powstał z myślą właśnie o tej imprezie, bo to ma być BACK to the '80 czyli zabawa przy muzyce z lat osiemdziesiątych, to bardzo popularne imprezy w klubie Liverpool. W związku z tym zagramy kilka starych hitów z tamtych lat, z reguły w wersjach zbliżonych do oryginałów, może trochę ostrzej. Na pewno będzie "Shout" grupy Tears for Fears, "Never let me down again" Depeche Mode, może "Tainted Love" duetu Soft Cell. I na pewno jeszcze coś. Będzie też niespodzianka na koniec-zagramy znany, nowy hit pewnego znanego zespołu, który gra od lat osiemdziesiątych aż do dzisiaj. Miło będzie.

K: Zespół istnieje pod obecną nazwą od 2001roku i do tej pory wynikiem działalności jest tylko jedno demo D'Archangel. Dlaczego tak mało tej muzyki i dlaczego tak długo trzeba czekać na pierwszy album?

-A: Nie wiem sam, chyba jakiś leniwy jestem... To chyba moja wina, może za mało komponuję piosenek, za rzadko ale to chyba dlatego, że nie wymyślam na siłę, tylko z powodu jakiegoś wewnętrznego imperatywu, a ten miewam rzadko:-). W związku z tym jednak myślę, że jeśli już coś gramy to jest to niezłe, dopracowane, czuć w tym nasze emocje. Nie interesuje mnie klepanie 10-ciu nowych kawałków co miesiąc bo nic nie będą warte. Seryjną produkcją niech się zajmują inni. Ja wolę mieć np. jedną płytę za to dobrą niż dziesięć byle jakich.

K: D'Archangel zamieścił swoje 3 utwory na składance "The Best of Polish Synth vol 1" - pojawiła sie opinia (recenzja tejże składanki TUTAJ), że D'Archangel nie pasuje klimatem do pozostałych wykonawców. Dlaczego zdecydowaliście się zamieścić swoje utwory właśnie pod szyldem Synthpop, czy Waszym zdaniem muzykę D'Archangel można zakwalifikować właśnie jako ten rodzaj muzyki?

-A: Nie wiem, nie zastanawiałem się... mało takiej muzyki słucham, trudno mi porównywać, chyba nie jest to synth-pop, są gitary, riffy, prawdziwa gitara basowa zamiast plumkania z komputera, bardziej to rockiem pachnie. Tylko melodie są takie new-romantic-gothic-popowe. A na tej składance i tak fajnie było się znależć, kilka fajnych rzeczy tam można usłyszeć, z drugiej strony jest tam parę innych rzeczy, które nie powinny w ogóle się ukazać nie tylko na tej płycie ale i na żadnej innej :) Mam nadzieję, że to właśnie do nich nie pasujemy klimatem.

K: Pytanie o WGT 2005 - jak doszło do Waszego występu na tym festiwalu, jak zostaliście przyjęci i czy przewidywane są dalsze koncerty zespołu za granicą?

-A: Wysłaliśmy zgłoszenie i zaproszono nas, po prostu, to zasługa naszego menago Jarka. To świetne miejsce, świetni, otwarci ludzie, przyjęcie było bardzo ciepłe,duży aplauz i zabawa pod sceną - a przecież widzieli i słyszeli nas pierwszy raz w życiu! Nie do pomyślenia w Polsce, niestety. Tu jacyś smutni i zmęczeni ludzie mieszkają, nie bawią się, smętnie stoją i patrzą i męczą się staniem... Sam się chyba też zaliczam do tych drugich, wiecznie śpiących. Może jakiś klimat jest u nas niezdrowy:-) Na razie inne wyjazdy za granicę na koncerty są uzależnione od ukazania się naszej płyty.

K: Chodzą słuchy, że zespół pracuje nad pierwszym albumem - czy możecie powiedzieć coś o nim i czy będzie on przypominał Wasze dokonania zawarte na demówce?

-A: No tak, płyta jest już nagrana, teraz ma nastąpić ostateczny szlif i miks a potem zobaczymy. Nagraliśmy ją w Niemczech, u producenta, który robił płyty między innymi Wolfsheim więc chyba jednak coś nas z tym synthpopem łączy. Płyta ma być zbliżona muzycznie do tego co było na _Demo

K: Zespół jest świetnie przyjmowany we Wrocławiu, natomiast nie koncertuje zbyt wiele w innych miastach w Polsce. Jaki jest tego powód i czy w związku z nowym albumem jest planowana jakaś trasa promocyjna?

-A: W Polsce jest mało okazji do grania, zawsze gdy gramy poza Wrocławiem to dokładamy do wyjazdu i koncertu z własnej kieszeni, trudno w ten sposób grać trasę, prawda? W Polsce nie ma rynku muzycznego, nie ma pieniędzy, nikt nie płaci mało znanym zespołom bo i nie ma z czego płacić. W krajach bogatszych jest zupełnie inaczej, u nas jeszcze z 10 lat będzie nędza i Mandaryny śpiewające przed supermarketami.

K: Jakie są najbliższe plany zespołu?

-A: No gramy, żyjemy, trzeba mieć jakieś hobby, co nie? Jeszcze na pewno poszumimy trochę jako d'Archangel, na pewno nagramy kiedyś najlepszą płytę na świecie:-) Ja mam pomysł, żeby zrobić też coś innego, jakiś projekt, na razie próbuję napisać trochę nowej, hitowej muzyki. No i dla d'A też powstają nowe piosenki. Steffan - (bas i teksty d'A) również robi coś w ramach swojego nowego projektu. Ale d'Archangel jest i będzie.

K: Czy jest coś czego byście sobie życzyli jako zespół? Jakiś konkretny koncert który chcielibyście zagrać czy może jakiś album do nagrania?

-A: Albumu nie będziemy sobie życzyć tylko postaramy się go zrobić. Nie mamy chyba jakichś szczególnych życzeń. (ja np. bym chciał, żeby cieplej było wiosną bo mi marznie wszystko :)

K: I ostatnie pytanie - na 30.06.2006 zaplanowany jest w Krakowie Wasz koncert w roli supportu APB. Czy będzie do dla Was ważny koncert i jak ogólnie czujecie się przed tym wydarzeniem?

-A: Czujemy się świetnie, ja się cieszę bo to przecież nie byle jaki zespół, znany w dodatku, chyba trochę podobny do nas (oczywiście zachowując proporcje... zresztą co tam! parę hitow nam ukradli!:-)) Mam nadzieję, że pogadam sobie z nimi w Krakowie. I napijemy się a potem oni zrobią support przed nami. Ale to już będzie całkiem inny koncert! :-)
Pozdrawiam w imieniu całego zespołu,
- Angelo

www.darchangel.pl

Autor:
Tłumacz: khocico
Data dodania: 2006-07-07 / Wywiady


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: