AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Wywiad z Devil Angels


Czytano: 10578 razy


Galerie:

Devil Angels to projekt dwóch niebanalnych dziewczyn : Divy Izazelli i Natashy de Viant, które wbrew wszystkim postanowiły realizować swój długofalowy plan - wypromowania kultury "Fetysz", "Dark", "Alternative" w Polsce. Dzięki ambiwalentnym charakterom dopełniają się doskonale i tworzą wybuchową mieszankę. Szczególnie dobrze czują się w realizacji szalonych projektów (np. tańce z wężami czy sesje w ekstremalnych miejscach).
Swoją działalność prowadzą już 5 lat, i to głównie za granicą gdzie scena fetysz istnieje już z dawien dawna. Są znane na terenie Anglii, Niemiec, Francji i Holandii gdzie bywają bardzo często jako fotomodelki, performerki, czy uczestniczki imprez światowego formatu !
Od lat gromadzą swoje kreacje, akcesoria i buty. Stylizacje i outfity które prezentują są zawsze starannie dopracowane i unikatowe, najczęściej projektowane i szyte na zamówienie lub prze nie same!
Dzięki nim kultura fetysz w Polsce zaczyna wychodzić na światło dzienne, są zapraszane na liczne sesje, uświetniają prestiżowe imprezy swoją obecnością, tworzą różnego rodzaju nietypowe występy i coraz częściej obecne są w mediach.
Można z należytym szacunkiem przyznać im tytuł prekursorek sceny fetysz/alternatywnej w Polsce.

Khocico: Co sprawiło, że zdecydowałyście się na modeling?

-Devil Angels
: Zaczęło się od obejrzenia pierwszych odcinków Twin Peaks i fascynacji tym serialem. Wtedy to po raz pierwszy wykonałyśmy sobie sesje zdjęciowa i tak sie zaczęła przygoda z pozowaniem do zdjęć, przygotowywaniem stylizacji do nich itd.

K: Czy więcej pracujecie w Polsce czy za granicą?

-DA
: Więcej przedsięwzięć wykonujemy jednak na rynku zagranicznym, gdyż tam światek alternatywny jest bardzo dobrze rozwinięty. Jesteśmy tam bardzo dobrze przyjmowane. Natomiast cieszy nas to iż w Polsce po tych 5 latach naszej działalności jesteśmy również doceniane przez naszych rodaków, cieszy nas to gdyż do niedawna nie znajdowałyśmy zrozumienia i często spotykałyśmy sie z radykalnymi reakcjami na to co robimy. Można by rzec że nie jako przetarłyśmy szlaki w Polsce w alternatywnym modelingu. Teraz bardzo często dostajemy maile od dziewczyn nie tylko z Polski ale i z za granicy z pytaniami "co mam zrobić żeby zostać modelką?", zauważamy również iż rzeczy przez nas noszone czy fotografowie którzy nam robili sesje są bardzo rozchwytywani. Dostajemy maile, listy, laurki, wiersze, zdjęcia od swoich fanów, nawet najmłodszych, za granica również często udzielamy wywiadów, uświetniamy imprezy, robimy performance etc. słowem nie jest źle :D

K: Czym jest „Wicked Trinity"?

-DA
: Jest to jeden z naszych projektów ubocznych stworzony za namowa modelki Miss Omegi, którego pierwszy pokaz miał miejsce na międzynarodowym festivalu Fetish Evolution w Niemczech (7.IV.2007). Spotkałyśmy się tam z bardzo dobrym przyjęciem i mamy już kolejne propozycje występów na prestiżowych imprezach w Europie.

K: Jak wygląda performance w Waszym wydaniu?

-DA
: Każdy występ jest inny i jedyny w swoim rodzaju. Występujemy bardzo rzadko i tylko na wybranych imprezach. Przygotowanie takiego show kosztuje bardzo dużo wysiłku, częściej natomiast uświetniamy różne imprezy jako fetish ikony, lub hostujemy imprezy czy nawet ostatnio zostałyśmy twarzami jednego z krakowskich klubów muzycznych,

K: Ile jest aktorstwa a ile Was w zdjęciach, które oglądamy w Waszej galerii?

-DA
: Aktorstwo jest wymagane w modelingu czy występach. Musimy przekazywać pewne emocje, pozy aby to co robimy miało sens i swój przekaz. Natomiast na pewno nie jest to czyste aktorstwo - to co prezentujemy na scenie czy też na zdjęciach jest wyrazem naszych fascynacji, pragnień i wartości, które staramy sieęprzekazać w taki a nie inny sposób.

K: Skąd pomysł na Devil Angels?

-DA
: Pomysł stworzył się naturalnie z naszych zainteresowań fotografią, modą, przygodami, i chęcią zapanowaniem nad światem.:))

K: Jaka stylizacja bardziej Wam odpowiada: fetish czy glamour?

-DA
: Jest cała masa stylizacji w których się lubujemy - od fetish po pin up, glamour, cyber, gothic. Wszystko zależy od naszego nastroju i kreatywności.

K: Diva Izazella zajmuje się, o ile wiem, także projektowaniem... czy mogłabyś opowiedzieć o tym nieco więcej?

-DA
: O tak, projektowanie to moja pasja, robię to praktycznie od dziecka. Początkowo szyłam tylko dla siebie, z czasem pojawił sie pomysł zrobienia czegoś na szerszą skalę, stąd pomysł na zrobienie pokazu mody. Teraz noszę się z zamiarem zrobienia kolejnego, a w przyszłości wypłynąć na szersze wody do Paryża, Berlina i Londynu na początek. :D

K: Jakie są Wasze przyszłe plany?

-DA
: Mamy bardzo rozległe plany i na razie nie możemy ich zdradzić. Cały czas mamy nowe pomysły i staramy się wszystko konsekwentnie realizować.

www.devilangels.net
www.devilangels.goth-city.com
www.myspace.com/devilangelsnet
www.natashadeviant.com
www.myspace.com/izazella www.myspace.com/natashadeviant

Tekst został opublikowany za zgodą yesternight.pl

Autor:
Tłumacz: khocico
Data dodania: 2007-05-12 / Wywiady
Najnowsze komentarze: