AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Wywiad z Future Trail


Czytano: 2609 razy


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
1. Witam, dzięki za czas poświęcony na ten wywiad. Może moglibyście zaprezentować się naszym czytelnikom?

Witajcie, jesteśmy Future Trail z Chemnitz i Drezna i dziękujemy za zainteresowanie naszą kapelą. Future Trail to Mel (wokal/teksty), Rene (kompozycja/produkcja) i Gunnar (teksty).

2. Jak powstał projekt Future Trail?

Od 2001 roku Rene i Gunnar byli członkami davaNtage. Powstało wtedy mnóstwo kompozycji i tekstów niezgodnych z koncepcją zespołu, bardziej emocjonalnych. To spowodowało narodziny pobocznego projektu, wspólnie z wokalistką Mel, znaną ze wspólpracy z davaNtage w specjalnych utworach, np. "Cold".

3. Opisz Waszą muzykę w trzech słowach.

Emocjonalno-wrażliwa, intensywna, elektroniczna.

4. Skąd pomysł na nazwę zespołu?

To wynik inspiracji wakacyjnym wyjazdem do Stanów. Zobaczyliśmy tam fantastycznie nazwane szlaki do pieszych wędrówek. Kilka lat wcześniej przyjęliśmy motyw "trasy" dla naszego projektu, więc nazwa Future Trail wydała nam się ponadczasowa i romantyczna. Wyjaśnienie zamieściliśmy na naszym debiutanckim krążku w piosence "Frozen Trails", sprawdźcie to!

5. W 2004 roku ukazała się Wasza debiutancka płyta "Big Sky Horizon". Jaka była reakcja prasy i słuchaczy?

Odbiór i krytyka były wtedy bardzo pozytywne. W związku z długim czasem dzielącym debiut od naszego drugiego albumu "Breaking New Ground", zainteresowanie oczywiście zmalało.

6. Jaka jest różnica pomiędzy debiutancką płytą a "Breaking New Ground", wydanym w 2010 roku?

Brzmienie drugiej płyty w porównaniu z debiutem jest zupełnie świeże i odnowione, co wynika z kilkuletniej refleksji i nowych doświadczeń. Pierwszy album odnosi się głównie do motywów ucieczki i tęsknoty, powiązanych z naszymi wyjazdami do Ameryki. Kolejny krążek jest bardziej wyrazisty i głęboki, co jest efektem połączenia stylu zespołu z osobistymi odczuciami Mel. Głównym punktem oparcia tej płyty jest żeński wokal.

7. Skąd czerpiecie inspiracje do tekstów Future Trail?

Znajdujemy je w naszym prywatnym otoczeniu. Codziennie spotykasz różnych ludzi, odbywasz rozmowy, dyskusje, wyrażasz opinie. Tylko od ciebie zależy, czy mówisz prawdę czy kłamiesz. I oczywiście, każdy z nas doświadczył momentu zwątpienia i strachu. Co mnie czeka? Jakie mam w życiu cele? Czy zdołam je osiągnąć czy nie?

8. Mel, współpracowałaś jako wokalistka z różnymi zespołami, takimi jak davaNtage czy Wynardtage. Jaka jest różnica pomiędzy występami gośinnymi a współtworzeniem własnego projektu?

Zazwyczaj nie ma żadnej różnicy. To ja wybieram odpowiednią piosenkę i wkładam w nią maksimum pasji i zaangażowania, jak na przykład w pracy z Future Trail czy Cold Wave. Najlepszą piosenką jest ta, która poruszy mnie emocjonalnie. Otrzymywanie zaproszeń współpracy z innymi artystami jest dla mnie wyróżnieniem, które oczywiście bardzo sobie cenię.

9. Czy w najbliższej przyszłości macie zaplanowane jakieś terminy koncertów?

Mamy na ten rok zaplanowanych kilka koncertów. Staramy się grać jak najczęściej, żeby mieć kontakt z fanami i zaprezentować im żywą muzykę. O wszystkich koncertach będziemy jak najszybciej informować.

10. Możecie zdradzić jakieś plany na przyszłość?

Jak każdy zespół mamy pewne plany i cele, które chcemy w przyszłości zrealizować. Pragniemy jak najczęściej grać dla naszych fanów. Będzie też trzecia płyta, ale na razie jest w sferze marzeń.

11. Dziękuję za poświęcony czas.

Wielkie dzięki, to była przyjemność. Pozdrawiam wszystkich czytelników!
Autor:
Tłumacz: Eileene
Data dodania: 2011-10-30 / Wywiady
Najnowsze komentarze: