AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
XIV Wrocław Industrial Festival
Galerie:

Ostatnie tematy na forum:

Archiwum:

Wrocław Industrial Festival w tym roku odbędzie się już po raz czternasty i ponownie na kilka listopadowych dni Wrocław stanie się platformą spotkań i wymiany informacji i doświadczeń dla fanów i artystów z całego świata. Jak co roku na scenie klimatycznej Sali Gotyckiej, mieszczącej się w średniowiecznym budynku byłego klasztoru przy ulicy Purkyniego 1, wystąpią zarówno uznani muzycy, którzy kładli podwaliny pod rozwój gatunku, jak i młodzi artyści, nie bojący się wprowadzać do industrialnej estetyki świeżych pomysłów. 
Zdecydowanie największą tegoroczną atrakcją festiwalu będzie występ japońskiego projektu Merzbow, jednogłośnie uznawanego za najważniejszego przedstawiciela noise – najbardziej radykalnej odmiany muzycznej awangardy. Estetyczną kontrą do niego będzie koncert formacji Sol Invictus, która jest jednym z tych zespołów, które wykreowały z industrialnych korzeni radykalnie odmienną muzyczną formę – nasycony melodyjnością i poetyckością neofolk. Test Dept., pionierzy brytyjskiego industrialu, zaprezentują się w swojej zaktualizowanej, uwspółcześnionej wersji jako Test Dept: Redux, a obok nich wystąpi Ian Dominick Fernow aka Prurient, amerykański artysta, który nadał estetyce noise nową jakość i dzięki któremu ta muzyka trafiła do zupełnie innej publiczności. Sentymentalny powrót do dziedzictwa lat 80-tych w rożnych formach zapewnią dwa brytyjskie projekty nawiązujące do post-punka, Black Light Ascension i 1.9.8.4., uprawiający syntezatorowy minimalizm serbsko-niemiecki Sixth June i pochodzący z Anglii Splintered, który przypomni to, co było najlepsze w tradycji industrialnego noise-rocka. Rożne oblicza ambientu zaprezentują polski Abandoned Asylum, angielskie projekty Dead Voices on Air i Shadow Biosphere, francuski Treha Sektori, czeski Tabor Radosti i litewska artystka Daina Dieva. Zwolennicy klasycznego industrialu znajdą też coś dla siebie w postaci koncertów francuskiego Cent Ans de Solitude, niemieckiego Column One i australijskiego Last Dominion Lost. Eklektyzm i czyste eksperymentowania będą domeną polskiego projektu Escape From Warsaw i włoskiego Mushroom's Patience. Ekstremalnych doznań dostarczą też koncerty polskiego Rigor Mortiss i pochodzącego ze Szwecji Trepaneringsritualen.

Uzupełnieniem festiwalu będzie przygotowana z wrocławskim DCF-em polska premiera  pierwszego w historii filmu dokumentalnego na temat historii muzyki industrialnej – Industrial Soundtrack For Urban Decay, podczas którego będzie można się spotkać i porozmawiać z jego twórcami, Amélie Ravalec i Travisem Collinsem.

Więcej info:
http://industrialart.eu/wroclaw-industrial-festival/14-wroclaw-industrial-festival
https://www.facebook.com/events/770368456333282/
Autor: pornocreep
Tłumacz: morrigan
Źródło: www.industrialart.eu / 2015-09-04 / Wydarzenia


Najnowsze komentarze: