AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Zeromancer
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Zeromancer
Zeromancer

Zeromancer
Zeromancer

Kraj:
Norwegia / Norway

Data powstania:
2000

Gatunek muzyczny:
industrial, industrial rock

WWW:
http://www.zeromancer.com
https://www.facebook.com/zeromancerzentral

Skład zespołu:

Alex Møklebust - wokal
Dan Heide - gitara
Kim Ljung - bas, drugi wokal
Lorry Kristiansen - klawisze
Noralf Ronthi - perkusja

Biografia:

Nowy smak został powołany do życia przez norweski elektro/rockowy zespół Zeromancer.
Wszystko zaczęło się w Los Angeles kiedy to Alex Møklebust, Noralf Ronthi, Kim Ljung, Erik Ljunggren i Chris Schleyer łącząc swoją wspólną wizję tworzenia melodyjnej mieszanki industrialnego programmingu i rocka stworzyli zespół który już w pierwszym roku swojej działalności został nagrodzony w Niemczech nagrodą GAMA za najlepszy muzyczny debiut roku 2000, dodatkowo jeszcze tego samego roku debiutancki album grupy ‘’Clone Your Lover’’ otrzymał wysokie jednogłośne uznanie zarówno wśród krytyków jak i wśród publiczności.

Drugi album Zeromancer ‘’Eurotrash’’ był kolejną miłą ciepło przyjętą przez recenzentów i stale rosnącą liczbę fanów niespodzianką, zawierającą takie przeboje jak ''Dr Online" i "Need You Like A Drug". Dzięki swoim żywiołowym, niezwykle energetycznym koncertom reputacja zespołu szybko pięła się w górę. Zeromancer uderzał jak bomba i błyskawicznie stawał się gwiazdą swoich coraz większych europejskich tras koncertowych.

Ze swoim trzecim albumem ‘’Zzyzx’’ (tytuł zainspirowany był tajemniczym miejscem znajdującym się na obszarze kalifornijskiej pustyni, przez wielu nazywanym ‘ostatnim miejscem na ziemi’) w 2003 roku Zeromancer najechał i zdecydowanie zdobył Stany Zjednoczone.

Po odbyciu swojego największego europejskiego tournee zespół zdecydował się na chwilowe opuszczenie świateł reflektorów i zejście ze sceny. Dwa lata później w 2005 roku , Alex Møklebust, Noralf Ronthi i Kim Ljung ponownie połączyli siły wracając do swojego pierwszego zespołu Seigmen który parę lat wcześniej w Norwegii znany był jako jeden z największych alternatywno/rockowych projektów muzycznych.

Po tej chwilowej odmianie nadszedł jednak czas na to by do łask powrócił Zeromancer!

Rokiem powrotu był rok 2009 kiedy to Zeromancer w zmienionym składzie z Danym Heide i Lorrym Kristiansenem którzy zastąpili Chrisa Schleyera i Erika Ljunggrena nagrali nowy album ‘’Sinners International’’. Nie ma obawy, tych pięciu chłopaków ze swoim dużym doświadczeniem związanym z pracą w studiu zrobili wszystko by sprostać jak zawsze wysoko postawionym przez swoich odbiorców oczekiwaniom. Jest to również pierwszy album od samego początku do samego końca nagrany, zmiksowany i wyprodukowany przez sam zespół, który zawsze miał ochotę na to wyzwanie i w końcu temu zadaniu sprostał. Intensywność, kreatywność i siła ‘’Sinners International’’ to dowód na to że Zeromancer wrócił z powrotem do pierwszej ligi do elity industrialno/rockowych przedstawicieli.

Zeromancer nie zwalnia, zaledwie rok później w 2010 roku światło dzienne ujrzał piąty studyjny album grupy ‘’The Death of Romance’’ który idealnie w chwytliwy sposób łączy ze sobą rockowe brzmienia z melancholią i smutkiem. Ponownie za nagrywanie, miksowanie i produkcję tak jak w przypadku ‘’Sinners International’’ odpowiada sam zespół. ‘’The Death of Romance’’ to po raz kolejny album mistrzowskiej kombinacji uderzających elektronicznych dźwięków z rockowymi partiami gitar które w połączeniu z emocjonującym wokalem i wyraźnymi liniami melodycznymi i dużą wyczuwalną dawką pasji jeszcze bardziej objawia prawdziwą twarz i nastawienie grupy Zeromancer, zespołu który 10 lat temu w europejską alternatywną scenę dark wave tchnął nowe życie.