AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Advocatus Diaboli
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Advocatus Diaboli
zespół Advocatus Diaboli

Advocatus Diaboli
Advocatus Diaboli

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1996

Gatunek muzyczny:
Gothic, Gothic Metal, Gothic Rock

WWW:
http://www.advocatus-diaboli.net
http://www.myspace.com/bandadvocatusdiaboli

Skład zespołu:

Gary Thomas
Christoph Hösch
Daniel Klee
Linda Weinmann
Thomas Jäkel


Biografia:

Taneczne, przejmujące bity, mroczne gitarowe riffy i wyraziste linie basu to iście szatańska podstawa, mocnych, elektronicznych kreacji dźwiękowych zmieszanych z kobiecymi pełnymi pasji zaśpiewami i imponującym męskim wokalem. Mix który w efekcie końcowym łączy się w niezwykle fascynującą symfonię ciemności, która nie pozostawi żadnej części ciała bez poruszenia i emocji.

Zespół Advocatus Diaboli został powołany do życia w roku 1996 i niemal natychmiast, występując na scenie z takimi sławami jak Das Ich, ASP czy Zeraphine, wykonując majestatyczne utwory "Enter your Forest" i “Sterbend durch die Sonne” przyciągnął ogromną uwagę mediów i publiki.

Najbardziej niezależne kawałki wykonywane przez grupę Advocatus Diaboli z pewnością nie są znane tylko z bycia granymi w licznych klubach na całym świecie, przebojowe utwory tej formacji znane są również z racji umieszczenia ich na licznych gotyckich samplerach, takich jak na przykład "Nachtschwärmer 8" gdzie Advocatus Diaboli znalazł się między innymi pomiędzy Diary of Dreams czy Samsas Traum.

Opinie muzycznych krytyków dotyczące zespołu Advocatus Diaboli wahają się od ‘’Wysoki Pozim Tanecznej Makabry’’ do ‘’Najlepszy Gotycki-Rock’’