AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Alcest
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Alcest
Alcest

Alcest
Alcest

Kraj:
Francja / France

Data powstania:
2000

Gatunek muzyczny:
post-rock, shoegaze

WWW:
http://www.alcest-music.com/
https://soundcloud.com/fbits/sets/alcest/

Skład zespołu:

   Neige - gitara/bas, klawisze, wokal
   Winterhalter  - perkusja
Występy na żywo:
    Zero
- gitara, drugi wokal (2010-obecnie)
    Indria - bas (2010-obecnie)
 
Byli członkowie
    Aegnor
- lead gitara (2000–2001)
    Argoth - bass (2000–2001)
Byli członkowie na żywo:
    Fursy Teyssier
- bas (2010)

Biografia:

Alcest został powołany do życia w 2000 roku. Jego założycielem jest black metalowy multiinstrumentalista Neige, muzyk mający na swoim koncie współpracę z takimi zespołami jak: Peste Noire, Mortifera, i Amesoeurs. Pierwotnie zespół miał być projektem solowym, jednak niebawem do Neige’a dołączył Aegnor i Argoth. Zespół w tym składzie wydał w 2001 roku w wytwórni Drakkar Productions kasetę demo „Tristesse Hivernale”.
Materiał demo zawiera cztery proste, blackmetalowe utwory i znacząco różni się od dalszych dokonań zespołu.
Po wydaniu „Tristesse Hivernale” Neige powrócił do koncepcji zespołu, jako projektu solowego. Swoje inspiracje skierował w stronę muzyki tworzącej bardziej osobistą atmosferę. Rok  2005 przyniósł bardzo dobrze przyjętą EP „Le Sekret”. Stanowiła ona odzwierciedlenie trwającej od dzieciństwa Neige’a fascynacji ideą „Otherworld”. W roku 2007 ukazał się wydany przez Prophecy Productions  i przyjęty ze sporym uznaniem pierwszy materiał długogrający „Souvenirs D'un Autre Monde”. W tym samym roku ukazała się również wspólna płyta Angmar /Alcest „Aux Funérailles Du Monde... / Tristesse Hivernale”. W 2010 roku ukazał się długo oczekiwany album „Écailles de Lun”. Pojawiło się wiele opinii, które jakość tego wydawnictwa poddały krytycznej ocenie.
W roku 2011 ukazała się poprawiona wersja EP „Le Secret”. Intencją artysty było dostarczenie muzyki o lepszej jakości. Ponownie nagrano dwie piosenki tj. „Le Secret”oraz „Élévation”. Jednocześnie, dla zachowania oryginału z 2005 roku na nowej płycie znalazły się również wersje oryginalne.
W styczniu 2012 roku, ukazał się trzeci album Alcest „Les Voyages de l'Âme”.
 „Shelter” Czwarta płyta długogrająca to odejście od black metalu w strone shoegaze/dream pop.
W jej nagraniu udział wzięli: multiinstrumentalista i wokalista Stéphane "Neige" Paut oraz perkusista Jean "Winterhalter" Deflandre. Producentem jest Birgir Jón Birgisson (Sigur Ros). Ponadto pjawił się kwartet smyczkowy z Islandzkiego zespołu „Amiina”. Gościnnie zaśpiewał  Neil Halstead z zespołu Slowdive. Album „Shelter” został wydany na początku 2014 roku.