AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Amnistia - Egotrap


Czytano: 1713 razy

65%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
Amnistia powstała w 2003 roku, w Lipsku za sprawą Stefana Schoetz'a i Tino Claus'a. Tworzą oni swoją własną dojrzałą odmianę EBM, którą przywykli nazywać "bodywave", co bardzo trafnie kojarzy się z ich muzyką.

"Egotrap" to trzeci krążek w ich dorobku i muszę przyznać, że trzymają się oni swojego dawnego stylu. Jednak dla mnie to wciąż ta sama płyta i nie widzę zbytniego progresu po trzech latach od poprzedniej. Dobrym elementem i to się chwali jest dynamiczna perkusja.

Utwór otwierający 'Init4 + Sermon' jest jakby intrem i wprowadza, eksperymentalną elektroniką i krzykami. Najlepszy moim zdaniem kawałek to 'Faceless', bardzo rytmiczny, chętnie usłyszałoby się go na parkiecie. Całość pełna jest mrocznych wokali i lirycznych uniesień. Ważnym dla płyty momentem jest 'Day of Birth', który początkowo był wersją instrumentalną. Dobrze, że doszedł wokal, dzięki temu uwieczniona jest podniosłość i znaczenie tego tekstu dla Stefan'a, bo przecież powstał on dla upamiętnienia narodzin, jego pierwszego syna. Na uwagę zasługuje też tytułowy 'Egotrap' gdzie przy jego wzniosłości odczuwamy prawdziwy muzyczny ból.

Nie warto myślę oceniać kawałków po kolei. Polecam całościowy odsłuch płyty, gdyż wtedy czuje się przenikanie mrocznych tekstów, z tanecznymi kompozycjami. Nie widać tu niedopracowań, bardzo zgrabnie zgrana produkcja. Dominuje bębniąco basowy rytm, a zmiany tempa nie pozwalają zgubić rytmu. 'Egotrap' można polubić mimo, że nie zawiera nic odkrywczego, po poprzednich wydawnictwach Amnistii.

Tracklista:

01 Init4 + Sermon
02 Egotrap
03 Research
04 Faceless
05Day Of Birth (2008/2:13) (feat. Klangstabil)
06 Elements
07 Gazing Eyes
08 Kraft
09 Film
10 Absolute Nothingness (feat. [:SITD:])
11 Fading (Like A Cloud In A Storm)
12 Gamble With A Lie
Autor:
Tłumacz: hellium
Data dodania: 2013-05-08 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: