AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Arms And Sleepers – 10th Anniversary Tour


Czytano: 2435 razy


Wykonawca:

Galerie:

Ostatnie tematy na forum:

Niewiele jest w Poznaniu miejsc tak klimatycznych jak Meskalina. Klub ten jest przyjazny zarówno dla bywalców, jak i goszczących w nim artystów.
Arms And Sleepers miałam przyjemność zobaczyć po raz pierwszy na żywo 5 lat temu właśnie w Meskalinie. Zespół dał wtedy niesamowity występ, który porwał publiczność. Tym razem było podobnie.

W związku z "10th Anniversary Tour" grupa zaprezentowała 11 maja 2016 zgromadzonej publiczności set złożony ze swoich najbardziej znanych przebojów. Aż nie chce się wierzyć, że zespół działa już tyle czasu, wciąż z niesłabnącą pasją do muzyki.
Ze strony Mirzy Ramica padły ciepłe słowa pod adresem klubu, gościnności i prawdziwie przyjacielskiej atmosfery jaka w nim panuje. Nie zabrakło jednak słodko-gorzkiego akcentu w postaci "Trasa z okazji 10-lecia istnienia zespołu. I wciąż nie staliśmy się sławni."
Jeśli chodzi o instrumentarium – na żywo można było posłuchać gry gitary elektrycznej, perkusji, a do tego obowiązkowych syntezatorów, jak choćby kultowy model "nord electro 3".

Arms And Sleepers zagrali mocno i ekspresyjnie. Publiczność podczas całego występu reagowała bardzo emocjonalnie na poszczególne utwory. Przeszywające sample i muzyczna kontemplacja wprawiły wszystkich w niepowtarzalny nastrój.
Delikatne sekwencje klawiszy, przeplatały się z niepokojącymi dźwiękami gitary, i na przemian z to słabnącą, to przybierającą na sile pracą perkusji, dając jednocześnie możliwość zanurzenia się w ambientowej atmosferze. Dzięki temu można było zweryfikować cechę charakterystyczną tej grupy, którą jest budowanie w przemyślany sposób struktury prezentowanych kawałków, co świetnie sprawdza się w trakcie koncertów.
Autor:
Tłumacz: hellium
Data dodania: 2016-09-26 / Relacje


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: