AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Black Tape For A Blue Girl - These Fleeting Moments
Biorąc pod uwagę, że założyciel Black Tape for a Blue Girl,  Sam Rosenthal, rozpoczął swoją muzyczną działalność już ponad ćwierć wieku temu, eksplorując przepastne brzmienie, wypełnione elektroniką i smyczkami, zmieszanymi z głęboko odkrywczymi tekstami i mrocznymi teksturami, do tego melodramatyczne popisy wokalne, co stanowi niezwykłą możliwość, aby zobaczyć jego muzę i źródło inspiracji osiągającą nowy szczyt na 11 albumie, "These Fleeting Moments". Stylistyka ethereal, gothic i dark ambient sprawiły, że zespół jest jednym z twórców amerykańskiego darkwave, i prezentuje na tym wydawnictwie podsumowanie 30 lat kariery. Rosenthal wskrzesza klasyczne brzmienie, wraz z powrotem dawnego wokalisty Oscara Herrera, który przez ostatnie 17 lat nie występował.
Grupa stworzyła w studiu 70 minut mocnych, wspaniałych i tęsknych utworów, jakie powstały w podobny sposób jak pochodzące z lat 90-tych klasyki "Remnants of a Deeper Purity" i "A Chaos of Desire".
Teksty Sama badają egzystencjalne lęki związane z upływem czasu, kwestionują dokonane wybory i utracone miłości.
Wokal Oscara jest ponury i dramatyczny, a dopełnia go głos Dani Herrera, który jest emocjonalny i pochodzi prosto z serca, do tego głęboka altówka Nicka Shadow'a i wciągająca perkusja Briana Viglione (The Dresden Dolls) i dająca do myślenia elektronika Rosenthala i odkrywcze teksty utworów.
Dostępny od 12 sierpnia 2016 nakładem Metropolis Records.

Tracklista:
01. The Vastness of Life
02. Limitless
03. One Promised Love
04. Bike Shop/Absolute Zero
05. Affinity
06. Please Don't Go
07. Six Thirteen
08. Zug Köln
09. Meditation On The Skeleton
10. Desert Rat-Kangaroo
11. She's Gone
12. She Ran So Far Away That She No Longer Can Be Found
13. You're Inside Me
Autor: hellium
Tłumacz: hellium
Źródło: Metropolis Records / 2016-08-12 / Aktualności


Najnowsze komentarze: